alt

“ТРИБУНІ ПРАЦІ” НЕЗАБАРОМ – 85 РОКІВ

Блог редактора

alt

20 січня 1932 року вийшов перший номер Іванківської райгазети “Червоний промінь”. Друковане видання було органом районної влади – райпарткому, райвиконкому та райпрофради. Це означає – їх постійним і активним помічником у виконанні завдань, які стояли перед тодішньою країною у різні історичні періоди.

Під цією назвою газета виходила до 1963 року. Виняток становить лише період окупації Іванківського району гітлерівськими загарбниками – з серпня 1941 р. по листопад 1943­го року (тоді у районі випускалася організована ними газета “Іванківські вісті”). А 27 березня 1963 року вийшов перший номер власне “Трибуни праці”: з цього числа газеті змінили назву (див. фото на 6 стор.).

Різноманітні теми висвітлювало друковане видання в різні роки, але все – в руслі політичного й економічного курсів СРСР та його республіки – України (УРСР). Різною була і тональність публікацій, їхня спрямованість, а також різною – літературна майстерність працівників редакції та дописувачів­сількорів. А ще – не такою досконало­сучасною, як нині, була поліграфічна база. Що теж накладало свій відбиток на зміст і художньо­поліграфічне оформлення газет.

У ході підготовки до чергової ювілейної дати нашого видання ми відтепер – до січня 2017 р. – публікуватимемо в кожному номері “Трибуни праці” фотокопії окремих її сторінок, починаючи від 1932 року. Аби нинішні читачі мали змогу хоч фрагментарно скласти уяву про те, як виглядала газета в різні періоди, про що і як писала тощо.

Разом зі знімками газетних сторінок ми публікуватимемо в їх анонсі на 1 стор. агітаційно­пропагандистські плакати давно минулих років. Вони присвячувались конкретним подіям, якимось датам чи проблемам, і теж відображають дух епохи, в якій мусила “працювати” зі свідомістю людей така форма наочної агітації…

Звертаємось до читачів старшого покоління: якщо в когось з вас, шановні земляки, є цікаві матеріали в домашніх архівах, що стосуються не лише райгазети, а загалом історії району, – повідомляйте нам. Разом будемо висвітлювати наше з вами минуле. Адже у ньому ще багато білих плям, тобто чогось невідомого сучасним поколінням.

У наступному номері «Трибуни праці» – фотокопія першого випуску «Чевоного променя». Стежте за газетою.

Павло СМОВЖ.