Позиція може не збігатися…

Блог редактора

Хто з читачів нашої газети звертав увагу на застереження, що містяться в кінці номера на 8 стор. (внизу, де вказуються вихідні дані)? Загляньте туди. Там перше, на що акцентуємо увагу, – «Не всі думки, висловлені авторами публікацій, можуть збігатися з позицією редакції». І це – свідчення демократичних підходів до реалізації принципу свободи слова. Кожен громадянин має право на свою думку.  І може претендувати на її публічне розповсюдження, коли там не міститься якихось неприйнятних моментів, передбачених законодавством. Типу пропаганди війни, закликів до насильства, розпалювання міжконфесійної ворожнечі тощо.

Напередодні виборів різних рівнів і в нашій газеті теж  більшає публікацій, у яких міститься інформація, з якою не завжди можемо погодитись. Але не укладати угоди із суб’єктами політичного процесу ми не можемо: є відповідне на це законодавство. І згідно таких угод доводиться друкувати пропоноване.

Тим більше, редакція нині, як ніколи, в такій фінансовій скруті, що доводиться думати, як заробляти навіть по копійці. Аби виходила газета, а працівники хоч і з перебоями, але отримували зарплату.

Щодо останнього – хочеться подякувати рідній державі та її керівникам: вони ведуть усіх нас, мабуть, до комунізму… При якому усім буде добре. Як інакше пояснити, що сьогодні журналісти, держслужбовці менших рангів і техпрацівники, наприклад, мають однакові базові оклади – в розмірі мінімальної зарплати в Україні?..

Та не будемо про сумне. Скажу ще тільки таке. Відсьогодні запроваджуємо ще одну рубрику в нашій газеті: «Україна: події, факти». Під нею, передбачається, будуть різні матеріали. Як ставитися до них – справа кожного читача. Але ми, як вимагає чесна журналістика, зобов’язані висвітлювати всі точки зору. Навіть коли вони нам не зовсім подобаються. Але принцип свободи слова ніхто не відміняв ще…

Саме тому й пишемо, що не всі думки авторів можуть збігатися з позицією редакції.

 Павло СМОВЖ.