Мудрість віків

Блог редактора

«Пробну кулю» під цієї рубрикою ми запустили в минулому номері газети на 7 стор. Помітили?..

До біблейських істин у різних людей різне ставлення. Але ніхто не заперечить того, що мудрість віків, зібрана в книгах Старого і Нового Заповітів, й нині спрямовує нас на шлях пізнання сутності своєї на Землі, вчить жити у гармонії із собою та суспільством. Саме тому, позбувшись – разом із комуністичною ідеологією колишнього СРСР – принципу «войовничого атеїзму», все більше людей розуміють: без віри в Добре, Розумне, Вічне не може бути справжньої, високої духовності в наших помислах і діях.

А до чого призводить бездуховність – ми знаємо…

Багато років тому «Трибуна праці» вже реалізовувала таку практику: ми друкували різні, на наш погляд – найприйнятніші для сучасників, цитати з Біблії. Спостерігаючи за сьогоденням, аналізуючи суспільні процеси, я прийшов до висновку, що варто повернутись до такої практики. І ненав’язливо нагадувати деякі мудрі думки й тим, хто читав їх сам, й пропонувати для ознайомлення тим, у кого руки не доходять до цього самостійно. Найбільше їх у книгах Притч Соломонових та Екклезіаста. Там сконцентровані конкретні, перевірені вже століттями, поради, як жити на світі, вести себе в суспільстві, оцінювати чиюсь діяльність і мислити категоріями загальноприйнятих людських цінностей.

Отож від сьогодні – починаємо.

Одним з програмних, як на мене, висловів Соломона є таке звертання: «Сину мій! Повчання мого не забувай, і заповіді мої нехай береже серце твоє; 2. бо тривалість днів, років життя і миру вони примножать тобі». (Глава 3 книги Притч Соломонових).

Сподіваємось на повне розуміння читачами газети наших благих намірів.

А друга цитата сьогодні – така:

«27. Не відмовляйся допомогти нужденному, коли рука твоя в силі зробити це. 28. Не кажи приятелеві твоєму: піди і прийди знову, і завтра я дам, коли ти маєш при собі. 29. Не складай злого заміру супроти ближнього твого, коли він без остороги живе поряд з тобою. 30. Не сварися з людиною без причини, якщо вона не вчинила тобі лиха».

(Там же).

 Павло СМОВЖ.