Ви, здається, не уявляєте масштабів незадоволення в суспільстві…

Блог редактора

Президенту України П. Порошенку.

Голові Верховної Ради України А. Парубію.

Прем’єр-міністру України В. Гройсману.

Міністру внутрішніх справ України А. Авакову.

Генеральному прокурору України Ю. Луценку.

А ще – меру міста Львова А. Садовому.

Шановні очільники України та керівники правоохоронних відомств, шановний мере гарного, майже європейського, міста!

Керівництво будь-якого району і рівня (теж, очевидно, обурене подібним) не висловить вам все те, що хочу сказати  в цьому Відкритому листі. Й це не моя тільки особиста думка – так бачить ситуацію більшість українських громадян. Це вже крик душі людей. З багатьох приводів, які є на кожному кроці.

Та сьогодні – про одну лише причину масового незадоволення:  поводження із… львівськими побутовими відходами. Котрі безвідповідальні люди, вже зовсім нахабно й неприховано, найчастіше – несанкціоновано, розвозять по всій Україні й вивантажують там, де кому заманеться. Нерідко спричиняючи негативні екологічні наслідки для оточуючого середовища, затрати на ліквідацію яких лягають на місцеві бюджети…

Погляньте на фото, які вміщуються ще й на 4 стор. цього номера газети як ілюстрація   до цих тверджень. Сюжети про це, вибачайте, паскудство вже оперативно демонструвались на багатьох телеканалах. Хай весь світ бачить, які ми, українці…

Так, це і ваша  вина в цьому, а не лише безвідповідальних водіїв великотоннажних фур. Бо на кожного громадянина має бути управа в правовій державі, коли він веде себе не так, як треба… А ви всі теж відповідаєте за це.

А як немає управи – значить, держава не правова!..

Навіщо їздив у Львів Прем’єр-міністр спеціально з приводу влаштування нового сміттєзвалища для міста? Де результат цієї поїздки?!.

Не може чи не хоче Кабмін впливати на ситуацію – є Президент. Допоможіть львів’янам, Петре Олексійовичу, в цьому питанні!

А що – поліція не знає, не бачить, ЩО САМЕ розвозять у всі кінці України великотоннажні, погано пахнучі, автомобілі? Які ніхто ніде з радістю не чекає, не зустрічає!.. А навпаки: після шкоди довкіллю, нанесеному їхнім вантажем, потім до правоохоронних органів звертається місцева влада з вимогами розшукати і покарати виконавців і співучасників екологічних злочинів. Та чи когось покарали?!.

І невже це не справа Генпрокуратури – допомагати наводити належний правопорядок у державі?

А Ви, пане Парубій, хіба не можете ініціювати якийсь конкретний закон, який би допоміг вирішити «львівське питання»? Хай він буде «тимчасовий» – на певний період, з  «локального» питання, – але такий закон потрібен сьогодні! Щось же треба робити!

Нарешті – до Вас, пане Садовий. Можна зрозуміти вашу біду – екологічну, фінансову, моральну, зрозуміти інші проблеми, породжені такою ситуацією. Але Ви теж відповідальні за те, що трапилось і діється. І  за те, що вчиняють деякі виконавці замовлень Львівської міськради  – перевізники  вашого сміття – теж відповідальні!

…Те, що твориться нині навколо цього питання, не додає авторитету державі Україна в світі!

Чи вам усім байдуже, панове?!

Невже не можна взятися за цю проблему разом, всіма засобами, які є в держави, і швидко, дійсно належним чином, розв’язати її? Можна. То чому ж тоді не беретеся самі, не організовуєте інших, не контролюєте ситуацію?!

Здається, ви всі не уявляєте масштабів незадоволення, яке вже давно зріє серед простих людей – громадян України. Локальні протестні акції різних категорій українських громадян – різного масштабу, з різних приводів – набирають уже системності.Невже це не тривожний дзвінок?  А «сміттєвий бєспрєдєл» – тільки один з них…

Все це пригасити може лише процес наведення повсюдного порядку в нашій країні!

Рецептів не даю – ви їх самі  знаєте.

Сподіваємось, що хоч цей безлад у нашій державі ви зможете припинити!

Думку земляків та більшості українців оприлюднюю через наш друкований ЗМІ.

Редактор

районної газети

«Трибуна праці»

Павло СМОВЖ.

Київська область.