І Львівське сміття – теж у 30-км зону?..

Блог редактора

У минулому номері нашої газети («Трибуна праці» за 18 березня 2017 р.) було опубліковано Відкритий лист до очільників нашої держави – Президента України П. Порошенка, Голови ВРУ А. Парубія, Прем’єр-міністра В. Гройсмана, Генпрокурора Ю. Луценка, глави МВС А. Авакова, а також мера Львова А. Садового. Підписав його автор цих рядків з тих міркувань, що навряд чи хто з керівників районного чи обласного рівня наважиться прямо, гостро відверто і публічно поставити питання про існуючі негаразди в нашій країні.

Вже у понеділок, 20 березня, із моїм супровідним листом цей номер газети був відправлений поштою на адресу кожного з перелічених високопосадовців. З персональним звертанням-проханням долучитися до розв’язання також і проблеми утилізації ТПВ зі Львова.

Скажу чесно: я мало сподіваюся на те, що наша редакція отримає конкретні, конструктивні відповіді від цих адресатів. Хоча… Надія, кажуть, помирає останньою…

Ось текст листа Президенту – для того, аби ви, шановні читачі, розуміли, як ставиться питання.

Президенту України

ПОРОШЕНКУ П.О.

Шановний Петре Олексійовичу!

Надсилаючи Вам примірник Іванківської районної газети «Трибуна праці» з Відкритим листом   і до Вас також, інформую про, очевидно, добре відому Вам проблему з утилізацією побутових відходів львівського походження. Які фактично безконтрольно    розвозяться спеціальним автотранспортом по всіх регіонах України, створюючи додаткові екологічні, фінансові, морально-психологічні та інші проблеми в тих місцях, де це сміття – найчастіше незаконно, приховано від громадськості – вивантажують. Забруднюючи при цьому навколишнє середовище, породжуючи нездорові настрої населення тих місцевостей.Зокрема, – обурення бездіяльністю державної виконавчої, а також законодавчої, влади, правоохоронних органів.

Як це робиться перевізниками того сміття – видно і з іншої публікації в цьому ж номері нашого тижневика.

Сподіваємось, що дане питання буде взято і Вами під особистий контроль та належним чином якнайшвидше вирішене.

Мешканці Іванківського району, як і всі незадоволені такою ситуацією в державі громадяни, чекають Вашої офіційної відповіді з приводу цього питання.

З повагою –

редактор Іванківської

районної газети

«Трибуна праці»

П.Я. СМОВЖ.

Лист А. Садовому вийшов ще більш конкретний і різкіший.

Видно, Андрій Іванович телепатично відчув претензії до себе й жителів Іванківського району… Бо кількома днями пізніше «видав на гора» ось таку ідею (цитую текст із сайту «Українська правда»:

«Садовий пропонує звозити сміття у Чорнобильську зону

Мер Львова Андрій Садовий запропонував зробити у Чорнобильській зоні сміттє-звалище для всієї країни.

Про це він сказав у середу, 22 березня 2017 р., під час брифінгу у Львові.

«Львів щодня продукує 600 тонн відходів. Якщо, не дай, Боже, трапиться біда в іншому місті?.. Київ продукує 3 тис. тонн відходів щодня. У нас є Чорнобильська зона. Чому б не зробити там резервний полігон для всієї країни?..» – запропонував він.

Він також додав, що готовий сам співфінансувати створення такого полігону: «Як міський голова, – коштом громади міста».

Садовий додав, що всі обласні ради ухвалили рішення не пускати на свою територію відходи з інших регіонів».

На цю «ідею» відразу ж зреагував народний депутат України Я. Москаленко. На своїй сторінці в ФБ він запропонував Садовому приїхати на Київщину й самому повідомити мешканцям Поліського, Іванківського районів та м. Славутич – на громадських слуханнях! – про сміттєзвалище для всієї України. «Особисто озвучте свою ідею поліщукам, – написав депутат, – а не піартесь у Львові. І побачите, як люди будуть вам «дякувати»!..

Ну як вам, шановні земляки, така слушна пропозиція А. Садового?!.

Якщо хто бажає прокоментувати Садового, підтримати Я. Москаленка, пишіть нам. Але дуже оперативно: затягувати це питання на кілька тижнів не маємо права.

До речі, я знайшов інформацію про те, що Львову ще раніше пропонували побудувати сміттєпереробні заводи різні інвестори. І на жодний такий проект А. Садовий і міськрада чомусь не зреагували.

Павло СМОВЖ.