alt

ПОКИ ЩО – ОДНІ ВІДПИСКИ…

Блог редактора

18 березня ц.р. я опублікував у нашій газеті Відкритий лист за своїм підписом до вищого керівництва держави – Президента, Голови ВРУ, Прем’єр-міністра, міністра внутрішніх справ, Генпрокурора. А також він адресувався меру Львова А. Садовому.

Проблеми, на які звертав увагу цих високопосадовців, стосуються не лише демонстративно-нахабного поводження із побутовим сміттям, яке (з ознаками його львівського походження) розвозиться по всій Україні й вивантажується де попало, а не на офіційних сміттєзвалищах. (Куди його теж ніхто не дозволяє санкціоновано доставляти – в жодній області!). Дійшло вже до того, що стали викидати десятки й сотні тонн непотребу – гниючого, смердючого й шкідливого для здоров’я людей і довкілля – прямо на асфальтованих дорогах, не шукаючи навіть прихованих від ока місць.

До речі, після тієї моєї публікації було  виявлено ще більш кричущий факт: на території Поліського району, яка відноситься до 30-км зони відчуження, десятки тонн такого сміття вивантажили прямо на… мосту через річечку!..

Складається враження, що така демонстративна нахабність (яка, безперечно, тільки розпалює незадоволення жителів багатьох регіонів порядками в Україні) є спланованою кимось акцією і на хід подій фактично не впливають правоохоронні органи.

Та хочу сказати про інше.

Вже 20 березня цей номер «Трибуни праці» з супровідними листами редакції  кожному високопосадовцю персонально був відправлений на їхні адреси. Давно пройшов  встановлений законом місячний термін для реагування, але, як і очікувалось, й на сьогодні не можу сказати, що від усіх адресатів є якісь звістки… Отримав поки що відповіді лише з Генпрокуратури, прокуратури Київської області та Броварської місцевої прокуратури (останній підпорядковано її Іванківський відділ).

А також надійшли листи на моє ім’я за підписом першого заступника голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків  чорнобильської катастрофи А. Диріва та з ГУ обласної поліції.

З ГПУ повідомили, що переправили мій лист з тим номером газети в обласну прокуратуру – за територіальною юрисдикцією. Обласна – спустила на Броварську та зобов’язала її провести перевірку фактів (цитата) «щодо можливого вчинення кримінального правопорушення, а також з інших питань… При встановленні порушень ужити заходів реагування. Про результати… повідомити автора звернення та прокуратуру області у визначений законом строк».

Керівник Броварської місцевої прокуратури А. Коташ пише: «Повідомляю, що за фактом виявлення побутового сміття в с. Буда Полідарівська Іванківського району Київської області 13.03.2017 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017110180000120 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. І ст. 239 КК України (забруднення та псування земель).

Відповідно до ч.2 ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов’язаний   звернутися до експерта для проведення експертизи щодо визначення шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

Таким чином, остаточне рішення у вказаному кримінальному провадженні буде прийняте за результатами екологічної експертизи.

Стан досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні перебуває на контролі Броварської місцевої прокуратури.

Досудове розслідування триває, проводяться всі необхідні слідчі дії».

А ось що читаємо в листі з ВРУ (див. фотокопію).

alt

Вже на цьому тижні (15 травня) надійшов мені лист не з МВС, а з ГУ Нацполіції в Київській області за підписом заступника його начальника  О.А. Малиша. Повідомляється, що за фактом розвантаження побутових відходів 12.03.2017 р. в с. Буда Полідарівська Іванківського району слідчим відділенням Іванківського відділення поліції відкрито кримінальне провадження за №12017110180000120 від 13.03.2017 р.  «При цьому повідомляємо, – говориться в листі, – що ГУ НП в Київській області розроблено план дій щодо недопущення ввезення автотранспортними засобами та несанкціонованого розміщення на території Київської області побутових та інших відходів, у т.ч. з Львівської області. Дане питання перебуває на особливому контролі керівництва Головного управління».

А ось в Кабмін і АПУ, видно, пошта несвоєчасно доставила мої листи… Що ж, чекаємо ще, не поспішаючи робити висновки щодо того, чому так…

А от що міг би відповісти пан Садовий зі Львова, якби захотів, – можна лише здогадуватися. До того, ж, він вже «засвітив» свою позицію щодо перспектив утилізації сміття зі свого великого, майже європейського, міста. А також видав пропозицію на випадок (очікуваних?..) подібних ситуацій в Україні. Запропонувавши створити «резервне» всеукраїнське сміттєзвалище побутових відходів у 30-км зоні ЧАЕС (!!!).

…Що ж повідомить нам Броварська місцева прокуратура за результатами екологічної експертизи? Що все таке сміття – корисне для здоров’я потерпілого від наслідків чорнобильської катастрофи населення і його слід завозити нам більше, аби озонувало і очищало повітря, землю, підземні води?..

І що скаже поліція: що ті колони львівських сміттєвозів – невидимки, а в них, поліцейських, немає відповідної апаратури для їх виявлення, ідентифікації і покарання водіїв?.. За подібні описаним вище дії?..

Прости, Господи, нас, грішних!..

Павло СМОВЖ.