alt

ЛЕТІТЬ, КУЛЬКИ-МРІЇ, У НЕБО…

Публікації Трибуни Праці

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Святкування Першовересня в кожному з двадцяти п’яти навчальних закладів району мало свою родзинку. То й не дивно: кожна школа чи НВО мають свої, хай і невеликі, традиції, власний – творчий – підхід до організації Дня знань та радо зустрічають різних, цікавих і поважних, гостей з подарунками (а як же без них!).

Гарно відсвяткували початок навчального року і в Феневицькому НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок». До речі, цей заклад – один з кращих у районі (третє місце) за успішністю та результатами різноманітних конкурсів, олімпіад та ігор.

…Ніби барвисті непосидючі метелики  зібрались на шкільному подвір’ї дітки молодших класів; учні середніх намагались бути серйозними і поважними, але ж їм так і кортіло поділитись з друзями власними, такими важливими, новинами, а тому на місці зовсім не стоялось; старші – майже дорослі: трохи поблажливо, але доброзичливо поглядали на менших школярів…

Гімн України, букети квітів, різнобарвні візерунки вишиванок, хвилювання батьків, гарні побажання, напутні слова, грамоти й подарунки від начальника відділу освіти Іванківської РДА Вікторії Дегтяр, директора навчального закладу Олександра Кравченка, Феневицької сільської голови Галини Козаченко,  вітальні чотиривірші дев’ятнадцятьох першокласників та прощальні – шістьох випускників – ось канва Дня знань у Феневицькому НВО, в якому навчаються не тільки місцеві дітки, а й – з сіл Зимовище, Соснівка, Леонівка, Рудня-Шпилівська та, частково, з Рудня-Тальської (там ще діє ЗОШ І-ІІ ст.).

Та повернемось до святкових «родзинок».

На шкільну лінійку у Феневичі приїхали гості зі столиці – заступник генерального директора ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом» В.І. Холоша (багато хто з іванківців пам’ятає Володимира Івановича як голову Державного Агентства України з управління зоною відчуження) та заступник директора центру – начальник відділу роботи з громадськістю Центру  зовнішніх інформаційних комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Д.А. Лавренов.

Починаючи з минулого року, коли стало зрозумілим, що в зоні відчуження будуватиметься Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, керівництво «Енергоатому» вирішило більше уваги надавати розташованим поруч районам саме в плані соціальної підтримки. І не абстрактної – а в сфері освіти. Оскільки політика компанії така, що розвиток сучасної економіки (особливо – енергетики) її представники не бачать без розвитку науки та ґрунтовного навчання молодих спеціалістів, зокрема, технічного спрямування. Тому підприємство підтримуватиме – в різних формах – навчальні заклади нашого району, потроху розширюючи їх матеріальну базу.

Наприклад, у Феневичі гості привезли сучасний проектор з екраном та футбольні м’ячі. Кілька проекторів та спортивний інвентар також будуть передані в інші школи району.

Ще одна «родзинка» свята – зворушлива  й романтична. Першокласники відпустили  з рук різнобарвні  кульки й пильно стежили, аж поки вони не розтанули у височині. Нехай летять кульки-мрії, надихаючи дітей на подолання вершин науки. Адже недарма кажуть, що знання – це свобода і незалежність, знання – це найсильніша зброя і це майбутнє країни, яку ми всі хочемо бачити процвітаючою.

На знімках: 1. першокласники спостерігають за випущеними в небо кульками (фото – на 1 стор.); 2. шкільна лінійка; 3. В.І. Холоша вручає директору Феневицького НВО О.О. Кравченко подарунки, а завучу Л.М. Слободян – букет квітів; 4. а ось і самі подарунки; 5. школярик отримує Грамоту за відмінне навчання; 6. перший дзвоник; 7. гості та педагогічний колектив Феневицького навчального закладу: фото на згадку.

Ольга РОЗУМЕНКО.

Фото автора та Олександра ГАРАНЯ.