alt

МОЛОДІ ЛІСИ З МІЛЬЙОНІВ САДЖАНЦІВ

Публікації Трибуни Праці

alt

alt

Кажуть, за деревами лісу не видно. Тобто, звертаючи увагу на певні проблеми, не бачать за ними  головного. Так і в нас: тисячний раз повторюючи фразу «у нас  масово знищують ліси» (а їх таки вирізають, але, здебільшого, планово й виправдано), мало хто звертає увагу на реальні факти лісовідновлення. Хто, наприклад, знає (крім спеціалістів, звичайно), що в кожному з восьми лісництв Державного підприємства «Іванківське лісове господарство» давно налагоджено промислове – з усіма можливими видами захисту – вирощування сіянців сосни звичайної та деяких інших листяних порід дерев?!

Щороку в розсадниках підприємства (найбільший – у три гектари – розташований на території Леонівського лісництва) виростає близько п’яти мільйонів молодих деревець, більша частина яких висаджується саме в нашому районі на звільнених і підготовлених для посадки ділянках. Ще кілька сотень тисяч сіянців продається в інші лісгоспи України, де не вистачає посадкового матеріалу. Як продаються всім бажаючим і декоративні рослини, що теж вирощують в кожному лісництві ДП «Іванківський лісгосп».

Наприклад, у Білоберезькому лісництві, де керівником працює Валентина СИНГАЄВСЬКА (на фото), в теплиці, а коли зміцніють – у відкритому грунті, ростуть туї різних видів, ялівець, самшит, ялина голуба звичайна та ялиця біла. А ще тут кожен рік у спеціальних коробах вирощують до 300 тисяч сіянців сосни. Якраз стільки потрібно, щоб заліснити звільнені ділянки й доповнити інші молоді зелені насадження на території цього лісництва. Помічник лісничого Олексій ПОЛОВЕЦЬ та лісник Микола ГАЙДАЙ (на фото вгорі) спостерігають за станом однолітніх сіянців хвойки.

Ольга РОЗУМЕНКО.
Фото автора.