Сесія райради: міжпартійні «розбірки»…

Блог редактора

Ну не складається ніяк у нашої редакції з райрадою, хоч гопки скачи!..

То гальмували роздержавлення райгазети, то довго не хотіли укладати угоду про висвітлення в ній своєї діяльності, як того вимагають аж три (!) різні закони України. То уклали нарешті угоду (з 1 серпня 2017 року) й ми два місяці розповідали читачам, які питання розглядають депутати на сесіях райради (тобто, про пленарну частину їх роботи). Але потім керівництво ради заявило мені, що не будуть оплачувати ці публікації, бо… «дорого»… Хоча кошти на це передбачили в райбюджеті, а розцінка – як для всіх – погоджувалась!

Населення району хоче – і має право! – знати про те, як працюють депутати, які питання вирішують для блага своїх виборців, з якими проблемами  стикаються тощо. Проте райрада не зацікавлена у гласності своєї роботи.

Я йшов на останню сесію райради, що розпочалась (так-так: лише розпочалась…) сьомого листопада, у вівторок, з намірами  коротко й об’єктивно розповісти читачам про найважливіші питання, які мали на ній розглядатися. Але депутати не знайшли між собою порозуміння  і  довелося закрити пленарне засідання сесії й призначити друге – на вівторок, 14 листопада. Бо деякі з них спочатку не бажали голосувати, а потім взагалі покинули сесійну залу. Річ у тому, що їх з’явилося на цю сесію лише 20 із 34, а сімнадцять і менше голосів – це менше необхідного кворуму й рішення вважаються неприйнятими…

У Фейсбуку ця тема жваво обговорювалась багатьма іванківцями (в райцентрі 3,4 тисячі сімей мають змогу користуватися лише укртелекомівським інтернетом) і до сесії, і того самого дня. Я ж пишу для тих, хто не користується Фейсбуком, але теж хоче бути в курсі справ.

Що ж так «завело» членів фракції «Свобода» та ще декого (сьогодні не називатиму всіх прізвищ)?

Сесія розпочалася з емоцій щодо пропозиції внести в порядок денний питання про виділення коштів з райбюджету – 500 тисяч гривень (приблизно 70% вартості) – для придбання житла сім’ї лікаря ЦРЛ В. Трепака. Решту грошей пропонувалося просити як субвенцію в селищної ради. Але після  зауважень депутата від «Солідарності», що такі питання не вирішуються, образно кажучи, «з коліна», а обговорюються заздалегідь (в тому числі – на засіданнях постійних комісій  та президії ради), зчинилась гаряча дискусія.

Потім все ж таки начебто налагодилась конструктивна робота й ряд питань проголосували без проблем. Проте коли слід було просто  «взяти до відома» інформацію про готовність закладів освіти, культури та охорони здоров’я до роботи в осінньо-зимовий період (доповідала перший заступник голови РДА депутат Т. Свириденко), то емоційна дискусія переросла у відверту словесну перепалку із тяжким звинуваченням кримінального характеру: прозвучала  пропозиція – до доповідачки –  зізнатися, скільки вкрадено бюджетних коштів у ході шкільних ремонтів…

І вже зовсім відвертою була  вимога представників «Свободи». Суть якої полягала в тому, що вони проголосують затвердження звіту про виконання райбюджету за 9 місяців 2017 р. взамін на те, що  депутати фракції Блоку Петра Порошенка проголосують за їхній проект рішення про купівлю житла для сім’ї медпрацівника.

Бачили б ви  емоції, що спалахнули вкотре!..

В результаті звіт начальника управління фінансів РДА не затвердили. Що означає призупинення можливості внесення в райбюджет змін по деяких видах фінансування бюджетної сфери. Котрій нині не вистачає 3,85 млн грн для здійснення  виплат на оздоровлення лікарям, вчителям, культпрацівникам.

Що ж там, у тому проекті, було не так? Основна, як стало зрозуміло, претензія  від «Солідарності» – що питання нав’язується «свободівцями» в пожежному плані, без попереднього  погодження можливостей на всіх передбачених регламентом райради етапах.  Крім того, прозвучала пропозиція залучити до такого фінансування ще й кошти сільських рад. Адже медики ЦРЛ обслуговують весь район, а на рахунках багатьох сільрад є значні суми: в декого – від півмільйона до майже мільйона гривень.

Проте порозуміння, повторюю не знайшли. Через ультимативну позицію обох сторін. Отож з тим і розійшлися… Важко зрозуміти провладних депутатів.

Бо про житло лікарям треба думати. І раді та РДА, і керівництву медичних установ району.

З яких же питань були прийняті рішення?

Насамперед, з кількох «технічних», а також наступних.

З метою недопущення зменшення наповнюваності райбюджету (деякі підприємства зони відчуження, планується перереєструвати вже в місто Славутич – зі сплатою туди всіх податків) прийнято звернення до КМУ, Мінекології, облради, ОДА та Держагентства з управління зоною відчуження: аби посприяли у залишенні їх держреєстрації на території Іванківського району.

Проект рішення про погодження надання в користування мисливських угідь ТОВ «Спілка мисливців «Фауна» відхилили, аби на наступній сесії заслухати звіт його керівництва. Адже йдеться про надання дозволу на користування 9000 га лісових угідь на території трьох сільрад і деякі можливі проблеми, що можуть, вважають депутати, виникати.

До «Різного», в якому мали розглянути кілька відповідей райраді з різних відомств стосовно деяких важливих для нашого району питань, не дійшли.

Що ж буде на другому пленарному засіданні цієї сесії?.. Бо там має йти мова і про роботу Госпітальної ради та забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення, і про деякі проблеми, пов’язані з ТЕС, і про повернення у наш район архіву БТІ, і про інші важливі питання.

Павло СМОВЖ.