ПІЗНАВАЛЬНО-ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ПОЇЗДКА

Публікації Трибуни Праці

 

ДП НАЕК «Енергоатом» за підтримки теплоенергетичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» організував ознайомчу поїздку в КПІ для старшокласників Іванківського району.

6 грудня комфортабельний автобус доставив тридцять школярів у столицю, де в залі адміністративних нарад Київського політеху вони зустрілись зі студентами теплоенергетичного факультету та факультету електроенерготехніки і автоматики КПІ.

Студенти, які нещодавно самі були випускниками шкіл і перед якими свого часу також поставало питання вибору професії, цікаво та пізнавально розповіли про своє студентське життя, про те, що саме та як саме вплинуло на вибір ними свого майбутнього професійного фаху. Вони поділились досвідом вступу на спеціальності технічного напрямку в НТУУ «КПІ».

Веселими і цікавими для старшокласників виявились історії про факультетське життя, про університетських викладачів, про хобі та дозвілля студентів політеху. Адже  у вільний час вони займаються і підводним плаванням, і туризмом, і навіть встигають підпрацьовувати за майбутнім фахом.

Після зустрічей зі студентами іванківським школярам було влаштовано  екскурсію в Державний політехнічний музей, що розташований на території університету. Хлопці та дівчата ретельно ознайомились з історією цього видатного ВНЗ та його всесвітньо відомими випускниками – науковцями, винахідниками, першовідкривачами. Серед яких був і всесвітньо відомий авіаконструктор, киянин Ігор Сікорський.

Після відвідування політехнічного інституту іванківські школярі не стримували своїх вражень.

«Мені сподобалась сама розмова зі студентами, які були з нами чесні й відверті. Це було приємно – почути про їхній власний досвід  навчання», – говорить Тарас Білохвост з Іванківського районного ліцею.

Валентин Гордієнко з Іванківської ЗОШ №1 також не приховував свого захоплення від поїздки: «Вона виявилась чудовою. Здивувало, що в КПІ є стільки можливостей для студентів, а також те, що студенти роблять для себе на кошти грантів. Наприклад, «Білка», про яку нам розповідали. Всі такі згуртовані! Й це добре. Сподобалось також ставлення до викладачів: ви їх не боїтесь і з ними вільно розмовляєте. Сподіваюсь, що вступлю сюди на навчання, хоча поки що у мене є два варіанти: вступати в КПІ або у військове училище десантних військ в Одесі…».

Ознайомча подорож у КПІ для іванківських школярів була одним із заходів просвітницького проекту «Енергоатом – Профільні ВНЗ – Школи», який Компанія реалізує в рамках Коаліції STEM-освіти України. Метою проекту є сприяння розвитку STEM-освіти (технічної освіти) в Україні, профорієнтаційна робота та підвищення обізнаності старшокласників у питаннях розвитку світової й української техніки та технологій.

Представники Центру зовнішніх інформаційних комунікацій Енергоатому розповіли учасникам поїздки, що КПІ для ознайомчої поїздки було вибрано не випадково. Адже в нашій країні цей виш є одним з провідних, який готує кадри для української енергетики і, зокрема, для Енергоатому. А це підприємство, в свою чергу, постійно веде просвітницьку і профорієнтаційну роботу з молоддю тих регіонів, де воно здійснює свою діяльність.

На знімках: під час цієї профорієнтаційної поїздки.

Роман ЗІБНІЦЬКИЙ.