ОПЕРАЦІЯ «НОВОРІЧНА ЯЛИНКА»

Публікації Трибуни Праці

 

 

Наближається передноворічний період. І одне з головних завдань ДП «Іванківський лісгосп» напередодні новорічних і різдвяних свят – забезпечити всіх бажаючих ялинками, не завдаючи шкоди для лісу. Адже новорічні деревця заготовляються на спеціально створених  плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів.

Напередодні Нового 2018 року можливі незаконні рубки лісу. Отож задля охорони лісових красунь від незаконних рубок працівниками державної лісової охорони, за участю працівників правоохоронних органів, будуть здійснюватись  рейди у хвойних лісових масивах.

Лісопорушникам слід очікувати значних штрафних санкцій.

За кожне зрубане хвойне дерево діаметром (у корі) біля шийки кореня: до 10 см – 399,27 грн штрафу; 10,1-14 см – 703,50 грн; 14,1-18 см – 1806,24 грн.

Крім цього, згідно зі ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісо порушники сплачують штраф у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів (119-204 грн).

На легальність новорічних ялинок вказує обов’язкова наявність самоклейної етикетки зі штрих-кодом.

Валентин Чалий,

інженер охорони і захисту лісу ДП «Іванківський лісгосп».