В ОБСЄ уточнили терміни затоплення “ядерної” шахти

Новини України

Затоплення радіоактивної шахти “Юний комунар” на непідконтрольній частині Донецької області може початися вже у квітні. Керівництво сепаратистів розпорядилося прибрати всі насоси для відливу води.

Про це повідомляє Спеціальна моніторингова місії (ССМ) ОБСЄ у звіті за 19 квітня.
Зазначається, що спостерігачі уточнили інформацію про заплановане затоплення шахти “Юний комунар” у селищі Бунге, розташоване у 43 км на північний схід від Донецька. При цьому співробітники шахти висловили членам патруля свою стурбованість щодо ризиків, пов’язаних із затопленням шахти.
“За їхніми твердженнями, чотири насоси, які допомагали регулювати рівень води в шахті, прибрали приблизно три тижні тому. Вони повідомили, що їм наказали відключити і прибрати насоси, що залишилися, до кінця місяця. Спостерігачам не вдалося підтвердити, що насоси та інше обладнання з шахти прибрали, оскільки їм сказали, що на це потрібен дозвіл від збройних формувань”, – йдеться у звіті.
Нагадаємо, 16 вересня 1979 року на шахті “Юний комунар” провели підземний ядерний вибух. З його допомогою планували знизити напругу в гірському масиві, що врешті-решт мало підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів. У шахті був підірваний ядерний заряд потужністю, еквівалентною 300 тонн тротилу.
У 2002 році як безперспективна шахта “Юний комунар” була закрита і тепер являє собою екологічну загрозу в разі затоплення підземними водами.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet