На Донбасі посилюються проукраїнські настрої – дослідження

Новини України

На непідконтрольній Києву території Донецької області зменшилася кількість громадян, які ідентифікували себе “громадянами ДНР” – такими назвалися 13% опитаних.

На підконтрольному Києву Донбасі зростає кількість людей, які почуваються українцями. Так, 2017 року 42% жителів підконтрольної Києву Донецької області ідентифікували себе громадянами України, що на 10% більше, ніж 2016 року. Про це у вівторок, 24 квітня, повідомляє Укрінформ з посиланням на радника міністра інформаційної політики Дмитра Ткаченка.

Відзначається, що чиновник озвучив такі дані під час презентації аналітичного звіту за результатами соціологічного дослідження “Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних і окупованих територій Донецької області”.

“Серед позитивних змін у плані ідентичності є зростання рівня громадянської ідентичності на підконтрольних територіях. Це добре”, – сказав він.

Однак Ткаченко додав, що це відбувається, швидше за все, в рамках “всеукраїнського тренда”, коли по всій Україні люди почуваються громадянами України набагато більше, ніж іще кілька років тому.

З його слів, 42% респондентів на підконтрольній території Донеччини вважають себе громадянами України, тоді як 2016 року ця цифра становила 32%.

Водночас Ткаченко зазначив, що на тимчасово окупованій території 41% опитаних вважає, що за власними цінностями і способом мислення вони більше схожі на жителів Росії.

Він також повідомив, що 2017 року на непідконтрольній території Донецької області зменшилася кількість громадян, які ідентифікували себе так званими “громадянами ДНР” – такими назвалися 13% опитаних (2016 року – 18%).

Відзначається, що друга хвиля соціологічного дослідження “Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних і окупованих територій Донецької області” проводилася 10-26 грудня 2017 року методом особистого (face-to-face) інтерв’ю. Вибіркова сукупність на тимчасово окупованій території Донецької області становить 600 респондентів, а на підконтрольній – 705. Гранична похибка вибірки на окупованій території + -4,01%, на підконтрольній – + -3,77%.

Як повідомлялося, в Донецьку вийшли на марш у “річницю” ДНР.

Нагадаємо, в центрі Донецька вивісили прапор України.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтеся на наш канал https://t.me/korrespondentnet