ВІДКРИТА ЗАЯВА  Національної асоціації УКРАЇНських медіа

Публікації Трибуни Праці

 

 

КОЛЕКТИВ РЕДАКЦІЇ ІВАНКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ  ГАЗЕТИ  «ТРИБУНА ПРАЦІ», член НАУМ.

ДО ВІДОМА ЧИТАЧІВ.

Подібні заяви в рамках всеукраїнської акції, ініційованої Національною асоціацією українських медіа (НАУМ), цього тижня опублікувала  більшість місцевих друкованих видань  України. Примірники газет із такими заявами кожною редакцією  направлені в усі центральні органи влади країни.

Національна асоціація українських медіа заявляє про готовність до усіх форм і методів боротьби за право на свободу слова, право на існування і розвиток місцевої преси в Україні!

Ми не згодні з нинішньою державною політикою щодо друкованих засобів масової інформації, яка веде до дефіциту газетного паперу та залежності від монопольного становища російського паперу в Україні, руйнування системи доставки газет, відсутності адресної фінансової державної підтримки реформованих друкованих  ЗМІ місцевої сфери розповсюдження. А у підсумку – до невиконання найвищими державними органами законів України “Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів”, “Про друковані ЗМІ (пресу) в Україні”, “Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ” та постійного значного здорожчання місцевих газет для читачів.

Невпинне зростання тарифів «Укрпошти» на доставку газет, фактичний розвал самої системи поштового зв’язку в сільській місцевості, різке подорожчання газетного паперу, яке супроводжується його гострим дефіцитом, вже поставили українську пресу на грань виживання!

Вимагаємо від Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики та Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при Президентові України внести пропозицію щодо змін до Державного бюджету України і, зрештою,  виконати законодавчу норму про адресну фінансову підтримку реформованих друкованих видань – хоча б у розмірі втрат редакцій від подорожчання газетного паперу! Зважаючи на бездіяльність Кабінету Міністрів України в цьому питанні протягом трьох років, сподіваємось на принципову позицію Верховної Ради та Президента України!

Вимагаємо від Кабінету Міністрів України – на п’ятий рік війни! – вирішити питання із подоланням дефіциту газетного паперу, позбувшись монополії російського газетного паперу в Україні. А в перспективі кількох років – будівництва паперових комбінатів або переобладнання існуючих потужностей для виробництва достатньої кількості власного якісного недорогого газетного паперу!

Вимагаємо від Верховної Ради України поставити до порядку денного та підтримати законопроект №7291 «Про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей» та скасувати рішення про підвищення тарифів на доставку газет, затверджене наказом Міністерства інфраструктури без врахування громадського обговорення та наданих в його ході пропозицій!

Вимагаємо невідкладного державного втручання з метою недопущення колапсу «Укрпошти» – державного оператора поштового зв’язку України! Поруч із державною програмою «Сільська медицина» має бути розроблена і впроваджена державна програма «Сільська пошта»!

Заяву прийнято загальними

зборами Національної асоціації українських медіа

13 квітня 2018 року.

ДОВІДКА. Національна асоціація українських медіа (НАУМ) – громадська організація професійних засобів масової інформації, що об’єднує юридичних осіб­суб’єктів інформаційної діяльності: редакції газет, телерадіокомпанії, видавництва. Всього на сьогодні  – близько 200 редакцій, з яких 100 є дійсними членами. НАУМ консультує більшість редакцій місцевих ЗМІ, які (особливо – на рівні районів) користуються найбільшою довірою жителів, формують більше 50% передплатного тиражу всієї преси України.