…І ПІДТРИМКА – ГРОМАДАМ

Публікації Трибуни Праці

 

 

Димарське агролісництво обслуговує 6380 гектарів лісових масивів (це порівняно молоді масиви віком 50­70 років – так звані «колгоспні» ліси), що розташовані на території кількох сільських рад.

Наш колектив нараховує 17 співробітників – 9 лісників, 2 майстри, інші – помічники, бухгалтер, лісокультурниці. Роботи завжди вистачає, адже основне наше завдання – вирощування саджанців у коробах біля лісництва та на ділянках­розсадниках, посадка лісових культур та постійний за ними догляд. Торік, наприклад, ми заліснили 95,8 га вільних ділянок, а ще 21,2 га доповнили насадження новими культурами. В цьому році триває весняна лісопосадкова кампанія – вже заліснено майже 40 гектарів площ агролісництва.

В останні роки садимо, в основному, мішані ліси: хвойні породи дерев з листяними. Таким чином, намагаємось убезпечити нові покоління лісових насаджень  від верхівкового короїда та інших стовбурових шкідників, від яких вже не перший рік потерпають ліси і в Європі, і по всій Україні.

Через цю проблему лісівникам суттєво додалось роботи. Адже лісові насадження потрібно постійно обстежувати, вражені ділянки – вирубувати, а всі порубочні залишки – спалювати. Іншого шляху боротьби зі шкідниками, що стали справжнім лихом для вітчизняного лісового господарства, – нема.  Надія – на молоді лісові насадження, які стовбуровим шкідникам – не «по зубах», оскільки кількарічні саджанці виділяють достатньо смоли, аби швидко затягувати ходи короїдів.

Займаючись виконанням своїх безпосередніх обов’язків, ми не забуваємо і про громади, на території яких розташоване Димарське агролісництво. За останні 20 років, відколи я працюю його керівником, ми завжди підтримували – в міру своїх можливостей – і місцеві сільські ради, і людей, які проживають у навколишніх селах.

Проте найкращою нашою допомогою є сплата податків (основний серед яких – лісовий збір) у місцеві бюджети. Лише торік  ми перерахували їм майже  330 тис. грн. Найбільше – 160 тис. грн – Димарській сільраді. 53 тис. грн – Старосоколівській, 40 тис. грн  – Горностайпільській, 34 тис. грн  – Мусійківській, майже 30 тис. грн – Макарівській, 9 тис. грн – Дитятківській та 2 тис. грн – Оранській сільській раді.

Михайло МУРГА,

лісничий Димарського

агролісництва.