Інформаційний простір України – під загрозою!

Блог редактора

 

Цей перший у травні номер  «Трибуни праці» виходить не звичайним  8-сторінковим форматом, а половинним за обсягом. А ще на першій сторінці – чисте газетне поле, лише коротка заява редакції з акцентами на найголовніших проблемах сьогодення, що стосуються друкованих ЗМІ. Причин цьому – кілька.

Найголовніша: ми   таким чином привертаємо увагу всіх гілок і рівнів української влади до надзвичайної ситуації, яка складається нині в  нашій країні з друкованими ЗМІ. Й розгортаємо боротьбу за належне функціонування справді  вільної вітчизняної преси. Яка може припинити своє існування через недалекоглядну політику  держави в інформаційній сфері.

Наша газета про це вже повідомляла. Й про те, що в Україні давно вже й необґрунтовано згорнуто виробництво газетного паперу, що дає можливість сусідній державі – фактичному монополісту в цій сфері  –  при прийнятті відповідного  рішення просто   «задушити» майже всі українські  періодичні видання.  Й про непродумані дії  «Укрпошти», яка під виглядом реформування цілеспрямовано розвалює відлагоджену раніше систему доставки вітчизняної преси до читачів. Й про байдужість до цих проблем з боку  держави.

Це – наше відчайдушне і тривожние  попередження про  можливу подальшу долю і нашої, зокрема, газети. Яку відмовилася підтримувати фінансово, хоч це і передбачено законом, й іванківська районна влада також.

Чим далі, тим більше    редакцій змушені  будуть вдаватися до скорочення обсягів своїх видань, помітно підвищувати передплатну ціну на них. Хоча це  пряма дорога до звуження кола читачів та  погіршення  повноти інформування людей! Але в такій ситуації іншого виходу  немає: затрати на  випуск газет стають непосильними для  редакцій. Бо ще й передплатна  їх ціна давно  не відповідає фактичній собівартості, а тому є  збитковою.

У такому ж половинному форматі до Всесвітнього дня свободи преси, який відзначався позавчора, вийшли  понад 100 газет по всій Україні. Ми це робимо в рамках акції на захист місцевих друкованих ЗМІ, яку розгорнула Національна асоціація українських медіа (НАУМ) і членом якої є й наш редакційний колектив.