ІМ’Я ПОЛІЦАЯ-ЗРАДНИКА – У ЗАПИСЦІ ФЕКЛИ ЛОСЄВОЇ 

Публікації Трибуни Праці

 

 

В останні роки все менше й менше надаємо уваги темі Другої світової війни. Хіба що, коли наближаються дати визволення від фашистських загарбників нашого району та у травневі дні, коли перегортаємо листки календаря із пам’ятними датами – 8 і 9 травня. Перша віднедавна в Україні встановлена як День пам’яті та примирення, друга – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. І забути їх ніяк не можна, бо майже кожну українську сім’ю тоді так чи інакше торкнулася та жахлива війна.

Жителів Красилівки нашого району – також. Про уродженку цього села – відважну партизанку Феклу Лосєву, страчену ворогом, ми не раз згадували на сторінках газети. Її фото і деяка інформація є в архівах районного історико-краєзнавчого музею.

Нещодавно знайомі красилівці розповіли мені про деякі факти з її життя, які раніше ніхто ніколи не озвучував. Їх записав і в 2007-му опублікував у своїй документальній книзі  під назвою «Люди разных взглядов» уродженець цього села Іван Красніков. (На той час він уже проживав у Республіці Білорусь). Він видав її власним коштом і зовсім маленьким тиражем – 100 примірників. Тому книга є в наявності тільки в обмеженого кола осіб. Кілька сторінок тут присвячено спогаду про Феклу Лосєву. Пропоную ознайомитися з ним. Цитую цей уривок мовою оригіналу – російською, адже автор, як і його односельчани, – нащадок російськомовних старообрядців, котрі кілька століть тому втекли з Росії і тут, на українській землі,  знайшли собі прихисток.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Тетяна РЯБОКЛЯЧ.

Фото автора.