З  КРАЩИХ  ОБИРАЛИ  НАЙКРАЩИХ

Публікації Трибуни Праці

 

Іванківські школярі вдруге взяли участь у  Всеукраїнському конкурсі рефератів «Ядерна енергія і світ»

27 квітня в НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відбувся фінал щорічного Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ». Його організаторами, як відомо, є компанія «Енергоатом» і Українське ядерне товариство.

Вдруге у фіналі конкурсу взяли участь представники іванківських шкіл. Діана Василишина, учениця загальноосвітньої школи № 1, представила реферат і доповідь на тему «Формування позитивної суспільної думки як чинник розвитку ядерної енергетики», Маргарита Коломійчук, учениця ЗОШ № 2 – «Позитивні та негативні аспекти впливу радіації на живі організми», Марія Димарчук з Іванківського районного ліцею – «Забезпечення ядерним паливом АЕС України: проблеми та перспективи».

У своїх виступах при захисті рефератів дівчата змогли не тільки викласти напрацьовану по обраних темах інформацію, але й висловити власні думки. Як повідомили організатори конкурсу, за підсумковою кількістю балів іванківські школярки показали високі результати, проте, на жаль, не увійшли до  числа переможців конкурсу.

Варто сказати, що для оцінювання конкурсних робіт було зібране дуже поважне журі. Так, до його складу увійшли директор Інституту фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій НАН України, член­кореспондент Національної академії наук, доктор фізико­математичних наук, професор Віктор Воєводін, директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАНУ, член­кореспондент НАНУ, доктор технічних наук, професор Анатолій Носовський, заступник декана теплоенергетичного факультету НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук Вадим Кондратюк, радник президента НАЕК «Енергоатом», член Ради оптового ринку електроенергії України Костянтин Запайщиков та виконавчий секретар Українського ядерного товариства, кандидат політичних наук Данило Лавренов.

Зауважимо, що цього року конкуренція у фіналі конкурсу була дуже високою. Адже фіналістами конкурсу стали 19 учасників – школярі з міст­супутників АЕС України, Іванківського району, а також з Харкова та Харківської області. Всі вони блискуче представили свої роботи у фіналі, виявили високу обізнаність, креативність і нестандартність у виборі тематики робіт. Їхні виступи викликали жваві дискусії та обговорення серед членів журі щодо розподілу призових місць і заохочувальних призів, бо серед кращих треба було обрати найкращих.

Всі учасники конкурсу отримали пам’ятні подарунки від організаторів, а також змогли провести два чудових дні у столиці, яка потішила їх прекрасною весняною погодою. У ці дні організатори влаштували для них захоплюючу екскурсійну програму: хлопці та дівчата відвідали київський Музей води та Музей авіації під відкритим небом, із задоволенням погуляли квітучими весняними вулицями Києва.

На церемонії нагородження виконавчий секретар Українського ядерного товариства Д.А. Лавренов, звертаючись до фіналістів, висловив надію на подальше успішне навчання та чудову їх кар’єру в майбутньому. «Незважаючи на розподіл призових місць, всі учасники цього конкурсу є переможцями, бо всі роботи є дуже цікавими та якісно підготовленими. Сподіваюсь, що ви також будете брати участь у наступному конкурсі та в інших освітніх і наукових заходах, які проводять Українське ядерне товариство, Енергоатом і наші партнери. Я щиро вірю, що така творча й наукова активність стане добрим підґрунтям для вашої подальшої професійної діяльності, особливо, якщо ви пов’яжете майбутнє професійне життя  з ядерною галуззю», – зазначив, зокрема, Данило Андрійович.

Для іванківських школярів освітні проекти «Енергоатому» створюють чудову можливість для саморозвитку і пізнавальних поїздок. Зокрема, минулого та цього року, крім участі у Всеукраїнському конкурсі «Ядерна енергія і світ», «Енергоатом» у співпраці з відділом освіти Іванківської РДА організував для групи школярів  району поїздки в Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського та в місто Южноукраїнськ на об’єкти Південно­Українського енергокомплексу.

Сподіваємось, що в нинішньому та наступному роках така співпраця  принесе нові знання та нові враження дітям району.

На знімках: ось вони, представниці Іванківського району (зліва направо) – Марія Димарчук, Маргарита Коломійчук, Діана Василишина; захист рефератів  – завжди максимальне напруження перед суворим журі; учасники фінального конкурсу оглядають експонати Музею авіації під відкритим небом.