ДЕЛЕГАЦІЯ РАЙОНУ ВІДВІДАЛА м. ЮЖНОУКРАЇНСЬК.

Публікації Трибуни Праці

 

30­-31 березня Центр зовнішніх інформаційних комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» організував ознайомчу поїздку в місто Южноукраїнськ для представників Іванківського району: педагогів і старшокласників  шкіл району, працівників райдержадміністрації та райради, інших місцевих органів управління. Всього їздило 38 осіб. Мета поїздки була екскурсійно­пізнавальна. В програму відвідування було включено об’єкти Южно­Українського енергетичного комплексу, який об’єднує три електростанції – Южно­Українську АЕС, Ташлицьку гідроакумулюючу станцію та Олександрівську ГЕС.

Представники Іванківського району відвідали з екскурсіями пристанційний майданчик Южно­Української АЕС, а також повномасштабний тренажер персоналу та поспілкувались з представниками навчально­тренувального центру цієї станції, які займаються підготовкою персоналу АЕС на тренажері.  Саме ця АЕС є основою Южно­Українського енергокомплексу, який забезпечує потреби в електроенергії та нормальні умови для життєдіяльності південного регіону України з населенням понад 5 мільйонів людей.

На Ташлику іванківські екскурсанти оглянули саму станцію, її водосховище і ландшафти Південного Бугу, побували на головному щиті керування і в машинній залі гідроакумулюючої станції. Завданням ТГАЕС є покриття пікових навантажень у південно­західній частині об’єднаної енергосистеми України, а також  забезпечення надійного базового режиму роботи Южно­Української АЕС. Будівництво ТГАЕС було розпочато в 1981 році й сьогодні вона має два працюючих агрегати. Але зараз тут ведуться роботи з добудови третього. Адже це один з найважливіших інвестоб’єктів української енергетики.

Крім того, іванківці  відвідали соціальні об’єкти ЮУАЕС, розташовані в місті. Це культурно­спортивний комплекс «Олімп», інформаційний центр «Імпульс» і Палац культури «Енергетик», творчі колективи якого приїздили минулого року в Іванків з концертом до Дня вчителя, що так запам’ятався  педагогам району.

Також відбулася зустріч з керівництвом місцевої гімназії.  Фахівець відділу освіти Іванківської райдержадміністрації Валентина Груша відзначила: «Ми побачили чудовий  Палац культури та спорткомплекс і, звичайно, були дуже вражені тим, у яких гарних умовах можуть розвиватися діти».

«Енергоатом» і Южно­Українська АЕС максимально посприяли перебуванню іванківських гостей в Южно­Українську. Іванківців розмістили в профілакторії станції, забезпечили їх пересування комфортабельним автобусом та інформаційним супроводом від працівників і керівників станції.

Так, по соціальних об’єктах  гостей провів безпосередньо заступник генерального директора ЮУАЕС з кадрів та соціального розвитку Володимир Авраменко. А головний інженер станції Микола Фєофентов, голова станційної профспілки Сергій Снітков і голова профспілки «Енергоатому»,  земляк іванківців Олексій Лич зустрілися з  керівниками, які були в складі групи гостей, та в дружньому колі обговорили найбільш важливі  й нагальні проблеми, що хвилюють як южноукраїнців, так і іванківців.

Ділячись враженнями від дводенної поїздки, перший заступник голови Іванківської райдержадміністрації Тетяна Свириденко говорила: «Наш район – найбільший за площею в Україні, але, на жаль, таким, як в Южноукраїнську, фінансуванням похвалитися ми не можемо. Можемо лише позаздрити тим, у кого тепле місто… Нам дуже сподобалося тут. Вражені вашими людяністю, дітьми, школами, закладами. Промислові об’єкти нам були не так цікаві, як соціальна інфраструктура підприємства та освіта міста. Усе, що ми побачили, постараємося реалізувати в нашому районі…».

А ось що говорить директор Іванківської ЗОШ  № 2 Г.В. Губиш:

– Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома… Цю думку письменника Анатоля Франса  я згадала, відвідавши місто Южноукраїнськ й осмислюючи побачене там. Особливо запам’ятається Палац культури «Енергетик» – осередок дозвілля жителів та гостей міста.

Спостерігаючи за репетиціями зразкового оркестру народних інструментів «Колорит», народного ансамблю спортивного бального танцю, ми зрозуміли: їх керівники – високі професіонали своєї справи.

А яке в них чудове художнє оформлення сцени!.. Це – окраса всіх концертів, театралізованих вистав, дитячих ранків.

Побачили ми й те, яка велика увага надається в цьому місті розвитку фізкультури і спорту. Їхній спорткомплекс «Олімп» взагалі   вразив  нас своєю величністю.

Мені, як директору школи, було дуже цікаво відвідати і міську гімназію, де здобувають знання діти енергетиків. Ми з її керівником обмінялися телефонами і я впевнена, що наше знайомство переросте у велику дружбу між цим навчальним закладом і нашими, іванківськими.

Учасники цієї екскурсійної поїздки, зокрема,  вчителі та  учні, дуже вдячні її організаторам  за  таку чудову можливість збагатитися новими знаннями, в т.ч. й про атомну енергетику. А окреме велике «Спасибі!» – голові профспілкової організації «Енергоатому» Олексію Личу, нашому землякові родом із с. Тетерівське, який також доклав багато зусиль, аби нам було цікаво і корисно…

Роман ЗІБНІЦЬКИЙ,