У медичні виші будуть зараховувати за новими правилами

Новини України

Майбутніх медиків і педагогів, які згодні працювати в селах, зарахують у першу чергу, а на місці роботи їм нададуть житло з безкоштовною комуналкою.

Абітурієнтів медичних і педагогічних інститутів, які хочуть працювати в селах, можуть зараховувати в першу чергу. Про це в середу, 30 травня, повідомляє прес-служба Міносвіти.
Згідно з рішенням Кабміну, правом першочергового зарахування зможуть скористатися вступники до медичних і педагогічних вишів на спеціальності Освіта / Педагогіка й Охорона здоров’я.
При цьому абітурієнти укладуть угоду про відпрацювання в селах або селищах міського типу не менш ніж три роки. На цей період фахівцям безкоштовно нададуть житло з оплатою опалення та освітлення.
Зазначається, що нововведення набудуть чинності з 2019 року і будуть діяти, починаючи зі вступної кампанії 2019 року.
“У кінці 2016 року Верховна Рада скасувала примусове працевлаштування випускників медичних вузів, адже вільний вибір місця подальшої роботи – це їхнє конституційне право. Одночасно була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних та педагогічних університетів тих вступників, які самі виявлять бажання відпрацювати в сільській місцевості”, – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
В результаті абітурієнти отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець – гарантію наявності фахівця за певною спеціальністю (спеціалізацією) і рівнем вищої освіти.
Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір і почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишом на його підготовку.
Раніше повідомлялося, що в Україні скасували термін ВНЗ. Його замінили на термін “установа вищої освіти”.
Раніше повідомлялося, що в новому рейтингу найкращих вищих навчальних закладів Європи британського журналу Times Higher Education (THE) опинилося чотири українських ВНЗ.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтеся на наш канал https://t.me/korrespondentnet