ЛЮБІТЬ СЕБЕ, або Чому Отченаш змінив прізвище?..

Публікації Трибуни Праці

 

 

В одному з наших сіл на Поліссі жив колись чоловік на прізвище Отченаш. Кажуть, що воно було – справжнє, не вигадане. Тобто – не прізвисько! Він запам’ятався односельчанам і, зокрема, колегам, тим, що любив повторювати: “Як сам себе не похвалиш, то день ходиш, наче обпльований…” Звідси можна зробити висновок: ЛЮБІТЬ СЕБЕ, БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ, ХВАЛІТЬ СЕБЕ… Психологи це також радять. Бо з любові до себе народжується любов до інших людей, до родини, країни, світу.

Та повернуся до автора вищезгаданого вислову. Він, нібито, був директором школи. На якомусь етапі в житті чоловік вирішив змінити своє прізвище. Можливо, його дістали чи то насмішками, чи глузуванням, чи, може, начальству не подобалося. Він жив і працював ще в радянські часи, тому, скоріше за все, був партійним, що також означало – атеїстом, коли й до церкви заборонялося ходити, й молитися. Тому Отченаш офіційно змінив своє прізвище на Шевченко…

Почувши цю історію, я задумалася над істинною причиною такого кроку: кого той чоловік любив більше: Бога, Поета чи Себе?

P.S. Якщо хтось з читачів «Трибуни праці» також чув цю історію, чи, може, навіть  знав особисто директора Отченаша­Шевченка, розкажіть нам про нього більше. 

Тетяна РЯБОКЛЯЧ.