Щодо передплатної ціни на «Трибуну праці»

Блог редактора

 

 

Вже зранку минулої суботи мене розтривожив вдома телефонний дзвінок завідуючої поштовим відділенням одного з сіл району. Запитувала, що їй робити. Адже того дня вона отримала обласний Каталог місцевих видань на ІІ півріччя 2018 р. і в ньому значиться, що передплатна вартість «Трибуні праці» на 6 місяців складає 170,34 грн. Тоді як у газеті  опубліковано значно меншу – 130 грн.

А в понеділок почали дзвонити листоноші й ті, хто передплатив наше видання за цією ціною або прийшов на пошту оформити передплату…

За вихідні  «по­гарячому» я написав лист із багатьма запитаннями до керівників Київської міської дирекції ПАТ «Укрпошта» і зранку в понеділок негайно відправив його електронною поштою. А потім у телефонному режимі ми стали з’ясовувати, чому так вийшло…

А вийшло для нас несподівано і незрозуміло. Бо ще 1 березня ц.р. направили свій лист столичним поштовикам з повідомленням про те, що видавнича вартість «Трибуни праці» в другому півріччі становитиме 130 грн (цифра взята нами «довільна», бо є значно меншою фактичних затрат). Проте ніякої ні відповіді, ні роз’яснень, як формуватиметься передплатна ціна,  не отримали. Хоча про це нас мали повідомити  обов’язково: як без цього оголошувати про передплату в газеті?..

Виявляється, що й  у цьому випадку спрацював людський фактор: хтось несумлінно поставився до своїх службових обов’язків… Крім того, «Укрпошта» стала працювати за новим алгоритмом формування передплатної ціни: до визначеної редакціями видавничої вартості одного комплекту газети на 1, 3 чи 6 місяців додають тепер, виявляється, розраховану в себе вартість поштових послуг по доставці  газет. Таким чином, самостійно – без нас! – збільшуючи загальну  передплатну вартість видання. Яка тепер уже складається і з нашої,  і з їхньої ціни.

Але ж про це треба повідомляти редакціям заздалегідь, офіційним листом!

У результаті переговорів було досягнуто, як то мовиться, консенсусу. Пообіцяли негайно направити телеграми, аби на місцях внесли потрібну нам зміну в цей їхній Каталог. Таким чином, передплатна ціна на «Трибуну праці» буде вже не 170,34 грн, а 150,36 грн. Тобто, в КМД ПАТ «Укрпошта» погодились взяти за базову ціну запропоновані редакцією 130 грн. Але  все одно доплюсували до цієї цифри ще й свою суму – за доставку газети протягом півріччя.

Таким чином, місячна передплата «Трибуни праці» (4 або 5 номерів) коштуватиме на друге півріччя 2018 року 25 грн 06 коп. (Без вартості оформлення абонемента: за це пошта бере гроші окремо вже давно).

Пообіцяли також вирішити всі питання повернення коштів тим, хто встиг оформити передплату за завищеною ціною. Для цього треба буде звернутись у те поштове відділення, в якому вона проводилась.

Ось так доводиться працювати в сьогоднішніх ринкових умовах з такими підходами «Укрпошти»…

Павло Смовж.