Депутати Іванківської райради – за олігархів?..

Блог редактора

 

 

29 травня позачергова сесія райради збиралася з приводу оперативного вирішення питання щодо надання дозволу відділу освіти РДА на реконструкцію та демонтаж непридатних до подальшої експлуатації елементів конструкції будівлі Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (корпус 2).

Нагадаю: він внесений у перелік об’єктів соціального призначення, що подані в ОДА як пропозиції району щодо цільового спрямування нею коштів в обсязі 10% загальної кошторисної вартості будівництва ЦСВЯП.

Сесія дала цей дозвіл, тим більше, що на цю реконструкцію вже виготовлена проектна документація, котра проходить нині експертизу. Але я сьогодні хочу більше сказати про інше. Про те, як наші депутати «борються» за народ, образно кажучи…

На їх розгляд було подано проект Звернення Іванківської райради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень в нашій державі. У якому акцентується увага на таких основних напрямах цих перетворень: 1. Повернення капіталів з офшорів і ліквідація схеми виведення грошей з України. 2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки. 3. Заборона приватизації стратегічних підприємств. 4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи. 5. Земля – власність нації.

Під кожен цей напрямок вже розроблені законопроекти, більшість з яких зареєстровано у ВР. Ці законопроекти спрямовані на підрив самих основ олігархічного ладу в Україні. «Необхідно якнайшвидше запустити цей процес, – говориться в Заяві, – бо часу на бутафорні реформи вже немає – вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається, а наслідком залишення олігархів при владі може стати втрата держави».

Але сесія райради не прийняла рішення, яке б  схвалювало текст цього Звернення й дало можливість направити його в парламент. «За»  проголосували тільки 13 депутатів з 23 присутніх на сесії. Правда, потім, в кінці сесії, до цього питання за наполяганням деяких депутатів було вирішено повернутися ще раз. Голосів «за» вже набралося 16, але й цього виявилося недостатньо: Звернення  вдруге було відхилене.

Чому? Що не влаштовує у цих вимогах районних депутатів?

Важко сказати. Невже те, що їх ініціювали члени фракції ВО «Свобода»?.. Але ж  міжпартійні «розбірки»  в цьому випадку – на шкоду всій нашій країні, її простим громадянам і на руку – олігархату!

Заради справедливості слід сказати, що  депутати 14 районних і міських рад на Київщині, в т.ч. й обласної, прийняли такі Звернення. В Іванкові ж чомусь дехто вважає, що воно не потрібне. Це що означає:  не потрібні й зміни в системі управління нашою державою?..

Павло СМОВЖ.