В Україні можуть дозволити блокувати сайти без рішення суду

Новини України

У разі прийняття законопроекту, СБУ отримає право без суду і слідства закривати будь-який сайт.

Законопроект, що дозволяє блокувати неугодні сайти без судового рішення, внесений до порядку денного Верховної Ради. Про це в четвер, 21 червня, повідомляє народний депутат Ольга Червакова на своїй сторінці у Facebook.

Якщо законопроект №6688 буде прийнятий, СБУ зможе без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Для цього буде достатньо рішення прокурора, слідчого, узгодженого з прокурором, або рішення РНБО.

“Законопроект внесений нардепами з комітету нацбезпеки і оборони Іваном Вінником, Дмитром Тимчуком, Тетяною Чорновол і має шляхетну назву – “з протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”, – повідомила депутат Ольга Червакова.

На її думку, такими загрозами пропонується вважати “надання впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади або органами місцевого самоврядування, посадовими особами цих органів, об’єднаннями громадян, юридичними особами”.

“Автори законопроекту пропонують вважати це частиною “технологічного тероризму”, – написала Червакова.

“Здійснення впливу на органи державної влади” – це будь-який громадський контроль або рядовий пікет – в разі прийняття закону будуть тероризмом. А позасудове блокування сайтів – це повернення навіть не до Януковича, а до самого Сталіна! Навіть диктаторські закони 16 січня передбачали необхідність рішення суду для блокування інтернет-ресурсів”, – пише депутат.

Нагадаємо, в цей же день Рада прийняла закон про національну безпеку. У документі викладені повноваження щодо забезпечення безпеки різних органів влади – президента, міністерств оборони і внутрішніх справ, збройних сил, генштабу і СБУ.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet