Львівську митницю перевірять через масове ввезення авто з Європи

Новини України

Гройсман і Луценко незадоволені роботою митниць в західних областях через масовий в’їзд авто з іноземною реєстрацією.

Львівську митницю будуть ретельно перевіряти через масовий в’їзд в Україну автомобілів на іноземних номерах. Про це в четвер, 21 червня, заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час селекторної наради з питань ситуації на кордоні і припинення контрабандних схем.

Претензії керівництву Львівської митниці також висловив генпрокурор Юрій Луценко.

“Питання до керівника Львівської митниці… Скажіть, будь ласка, скільки так званих “євроблях” ви пропустили за останні два роки. І які сканери вам потрібні для того, щоб цього не допускати”, – звернувся Луценко.

Представник митниці, який був присутній на нараді шляхом відеозв’язку, не зміг відповісти на це питання.

“На даний період часу у мене немає інформації про кількість “євроблях”, які перетнули митний кордон протягом двох років”, – сказав він, заглядаючи в свої папери.

“Так я вам доповідаю, що в Україну заїхали щонайменше 300 тисяч і більше половини (цих авто) – із західних областей. Тому через вас пройшли десятки тисяч цих автомобілів, які зараз, не заплативши жодних митних платежів, ускладнили – м’яко кажучи – ситуацію на дорогах України”, – відповів Луценко.

Генпрокурор зазначив, що в цьому випадку “повнота відповідальності лежить саме на львівській митниці та всіх її колегах у Західній Україні”.

“Я не знаю, чи дійсно ви не знаєте цифру кількості автомобілів, але цифру, скільки коштує пропустити такий автомобіль, ви точно знаєте. Тому прошу бути готовим до розмови з прокурором з цього питання”, – попередив Луценко.

Гройсман втрутився і заявив, що львівську митницю будуть ретельно перевіряти.

“Митнику хочу сказати, будемо перевіряти ретельно. Будете не тільки говорити з прокурором, будете звільнені… Ви мені всі набридли, тому що повинні робити все для того, щоб робити країну багатшою, а не виконувати функцію, щоб в країну щось там заїжджало”, – попередив Гройсман.

Раніше сьогодні Кабмін в рамках експерименту розширив повноваження поліцейських з контролю над митниками.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet