Суд звинуватив главу столичної поліції Крищенка у фейку

Новини України

Святошинський районний суд заявив, що начальник столичної поліції Андрій Крищенко оприлюднив недостовірну інформацію про те, що нібито суд безпідставно випустив з-під варти бандитів, яким загрожує до 15 років позбавлення волі.

Відповідну заяву суду оприлюднив у четвер, 21 липня.
Зазначається, що в повідомленні Крищенка мова йде про чотирьох злочинців, які грабували заможних бізнесменів. Бандити зі зброєю регулярно грабували підприємців. Мінімальна сума, яку вони відібрали, – 300 тисяч гривень, а бувало відбирали і по кілька мільйонів гривень.
За словами Крищенка, в травні суд відпустив двох учасників банди під заставу в розмірі 168 тис. гривень. А днями випустив під заставу в розмірі 211 тис. гривень двох інших фігурантів, в тому числі організатора банди. Однак прес-служба суду це спростувала.
“15 червня колегія суддів у складі головуючої судді Валентини Новик, суддів Івана Бандури і Людмили Косик не змінювала запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на більш м’який, а продовжила до 13 серпня термін утримання під вартою двох з чотирьох обвинувачених у справі, при цьому встановивши, як того вимагає закон, розмір застави 211 440 гривень, що становить 120 неоподатковуваних прожиткових мінімумів доходів громадян.
Раніше, 21 травня, таке саме рішення, але з розміром застави 158 580 гривень (90 прожиткових мінімумів), було прийнято стосовно ще двох обвинувачених, які не мають судимостей”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що судом було прийнято саме таке рішення, оскільки державний обвинувач – прокурор не надав переконливих доказів і обставин, що виключають визначення альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави.
Відповідно до закону, суд позбавлений можливості за власною ініціативою застосовувати той чи інший вид запобіжного заходу та приймає рішення на підставі наведених сторонами доказів.
За даними суду, троє з чотирьох обвинувачених скористалися правом внесення застави, а четвертий продовжує перебувати під вартою в Київському СІЗО.
При цьому обвинувачені продовжують з’являтися на судові засідання і виконують всі процесуальні обов’язки, встановлені судом, в іншому випадку на них знову чекає СІЗО, а сума сплаченої застави піде в дохід держави.
Суд уточнює, що фігурантами кримінальної справи є чотири людини, які є громадянами Грузії і яким інкримінується розбій, вчинений організованою групою, бандитизм, крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою.
“Таким чином, висловлена начальником столичної поліції Андрієм Крищенком і підхоплена журналістами теза про те, що обвинувачені особи були безпідставно відпущені судом під заставу, є бандитами і що суд діяв всупереч вимогам закону, є перекручуванням фактів і поширенням недостовірної інформації”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, раніше в Києві затримали злочинну групу з трьох чинних поліцейських і чотирьох цивільних осіб, яка займалася розбійними нападами, в тому числі на замовлення, а також шахрайськими операціями з нерухомістю.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet