ЩОБ ТАК УЖЕ ВІДВЕРТО ПЕРЕКРУЧУВАТИ  ФАКТИ!..

Блог редактора

 

У  Фейсбуку, як і загалом в інтернеті,  завжди “гуляють” різні фейки, неперевірена,  недостовірна інформація. Та особливо цей процес активізовується  у періоди передвиборних кампаній. Сьогодні ж в Україні вже повним ходом триває піар-політична підготовка до парламентських та президентських виборів 2019 року. І ще ширше використовуються різні маніпулятивні технології, покликані формувати свідомість і поведінку людей у потрібному маніпуляторам  напрямку…

А тому  й не дивуйтеся, що навіть офіційні особи (якими є й депутати Іванківської райради) перекручують іноді незаперечні факти, підтасовують їх в угоду якимось і чиїмось (найчастіше – політичним) інтересам. Й цим самим (свідомо чи навіть неосмислено)  дезінформують  широкі кола людей, спонукаючи їх до вигідних комусь дій.

Одна з «новин» на сайті обласної організації ВО «Батьківщина» – тому приклад.

Вона з’явилася в інтернеті  ще 23 травня ц.р. – в день проведення сесії Іванківської райради, де було прийнято, нагадаю,   текст звернення наших депутатів до облради та КОДА (цитата) «щодо необхідності розроблення комплексної програми підтримки пенсіонерів у Київській області, основним завданням якої буде виплата щомісячної адресної допомоги у розмірі 1000 гривень». Тобто, на  тій сесії було  схвалено  тільки зміст цього звернення та проголосовано рішення «направити його за належністю».

Проте повідомлення про це у розділі «Новини» в тому вигляді, в якому воно з’явилося на сайті згадуваної політсили, стало… чистої води маніпуляцією, до того ж –  шкідливою. Чим? А  тим, що не лише фактично поширювалася неправда, а й зумисним чином воно налаштовувало пенсіонерів та інших людей на незадоволення діями місцевої влади. (Претензій до якої, звичайно, скрізь більше, ніж досить, але  не в ситуації, про яку йде мова).

Читаємо: «…залишок коштів у бюджеті Іванківського району за минулий рік складає 36 мільйонів гривень. Очевидно, що фінансовий ресурс для підтримки пенсіонерів існує», – розповіла депутат Іванківської райради від «Батьківщини» Світлана Волочай. Вона повідомила, що гроші, які були виділені на програму будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Іванківського району, не були використані місцевою владою.

У минулому році виконавча влада мала провести капітальний ремонт вулиць Черненка, Мотрича, Базарна в смт Іванків. На це були виділені чималі кошти, які так і залишилися пролежувати на рахунках, – обурена депутат. Вона пояснила, що, якщо гроші не були  використані за призначенням, то їх потрібно спрямувати на допомогу найбільш нужденній верстві населення»…

І закінчується згадувана «новина» теж відвертою неправдою: «…Іванківська райрада проголосувала за надання щомісячної адресної підтримки пенсіонерам у розмірі 1000 гривень протягом року. Нагадаємо, створення цієї програми ініційовано  «Батьківщиною» у Київській обласній  раді… ».

До речі, вдумайтесь: фраза сформульована так багатозначно, що її можна трактувати по-різному. Але більшість людей завжди бачить те, що хоче бачити, і чує те, що хоче чути!.. На це й розраховують маніпулятори свідомістю.

Нагадаю і я: ситуація з цими  36 млн грн  вже пояснювалась мною  у «Трибуні праці» за 9 червня ц.р. Річ у тім, що суми коштів, яка «мусолиться», не було в райбюджеті: вона виділялася нашому району лише на папері. Та ще й в… грудні м.р.! До того ж, на рахунки фінуправління РДА ці гроші навіть не надходили. Це було таке собі  давно звичне  лукавство «області»: наче й дають кошти, але їх вже  неможливо використати – календарний рік закінчується…

Дивує  те, що керівники району ніяким чином не реагують на подібні коментарі наших депутатів, котрі формують громадську думку на основі неправдивої інформації. При цьому свідомо, прямо й неприховано (а головне – незаслужено в даному випадку) дискредитують і державну виконавчу владу в районі,  і  орган місцевого самоврядування.  Тобто,… самих себе.

Я недаремно  з власної ініціативи  роз’яснював  ситуацію  з тією  “Ганниною тисячею”, пропіареною  керівництвом і відповідними депутатами облради.  Адже це питання – дуже важливе й резонансне,  воно зачіпає інтереси  багатьох жителів і нашого  району теж. Й  не зовсім розумію, як могла депутат райради   Волочай саме так коментувати й перекручувати факти, видаючи бажане за дійсне.  Це що – свідома дезінформація на догоду обласним керівникам політичної партії, членом якої сьогодні вона є? Чи просто некомпетентність людини, яка «чула дзвін, та не знає, де він»?.. Але ж депутат не може не знати, за що саме він голосував і як саме формулювалось питання!..

Ми всі  розуміємо, що йде підготовка до виборів, а тому все сильніше розкручується піар деяких  політсил: які вони найкращі борці за інтереси простих людей… Проте всьому є межа! На брехні далеко не заїдеш: люди сьогодні все менше вірять політикам…

Було б правильно, якби і С. Волочай, і голова райради В.І. Потієнко пояснили такі дії не лише  у Фейсбуку, де розкручується й ця також «деза», а насамперед у  райгазеті. З якої черпає інформацію понад  95%  тих людей, яких стосується тема розмови,  і, зокрема, проблема малих пенсій. Бо балачки– різні! – навколо цієї теми в Іванківському районі не вщухають.

Замовчувати відверту дезінформацію – значить, погоджуватись з нею, чи не так?..

Павло СМОВЖ.