Україна висловила підтримку територіальної цілісності Ємену

Новини політики

МЗС України висловив підтримку легітимному президенту у відновленні порядку в Ємені. Україна виступає за політико-дипломатичне врегулювання ситуації.

Міністерство закордонних справ України висловило підтримку президенту Ємену Абд-Раббі Мансуру Хаді та його уряду у відновленні конституційного ладу в країні, повідомляє прес-служба відомства.

“Україна підтримує єдність, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність Єменської Республіки, а також зусилля легітимного й міжнародно визнаного президента Абд-Раббі Мансура Хаді та його уряду з відновлення конституційного ладу в країні”, – йдеться в повідомленні.

Україна виступає за політико-дипломатичне врегулювання на умовах дотримання домовленостей, досягнутих за підсумками Конференції національного діалогу, Мирної ініціативи Ради співробітництва арабських держав Перської затоки і положень відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН.

“В Україні уважно стежать за розвитком ситуації навколо звільнення єменськими збройними силами і силами коаліції важливого в плані забезпечення гуманітарної допомоги та продукції першої необхідності для єменського народу міста Ходейда і його порту”, – зазначили у відомстві.

МЗС також констатує відсутність конструктивізму в позиції угруповання Аль-Хуті, а також засуджує продовження ракетного обстрілу території Саудівської Аравії.

Нагадаємо, раніше війська коаліції на чолі з Саудівською Аравією й урядові сили Ємену почали наступ на найбільший порт країни Ходейда, який перебуває під контролем повстанців-хуситів.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet