Підписано  багатоцільові Меморандуми

Публікації Трибуни Праці

У четвер, 21 червня, в Іванківському центрі зайнятості пройшла важлива робоча зустріч. У якій взяли участь керівники району, очільник профспілки ДП НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич, директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук, голова Державної адміністрації України з управління зоною відчуження ЧАЕС (ДАЗВ) Віталій Петрук,  начальник відділу освіти РДА Вікторія Дегтяр, депутат облради Олександр Леляк та інші офіційні особи.

Дану подію можна трактувати по­різному: як хто захоче її оцінювати… Але факти – річ уперта. Цей факт, безперечно, – свідчення реальних намірів кожної зі сторін, що оголосили про  свої наміри, послідовно втілювати їх у життя.

Метою представницького заходу було підписання Меморандумів про співпрацю та взаємодію між сторонами, які представляли ці керівники. З тим, аби надалі спільно розв’язувати кадрові питання в зоні відчуження , зокрема, й ті, що стосуються спорудження і, в подальшому, експлуатації ЦСВЯП.

Ці документи є лише угодами про наміри. А так як наміри серйозні, вимагають продуманих і скоординованих зусиль різних установ та відомств, то й розмова відбулась максимально конкретна.

Голова Іванківської РДА Максим Лісогор та директор районного центру зайнятості Людмила Леляк охарактеризували ситуацію з кадрами різних професій у районі, говорили про потенційні можливості забезпечення вакансій масових професій. А так як у подальшому буде все більша потреба у фахових спеціалістах –  для обслуговування всіх процесів на різних об’єктах 30-кілометрової зони, то й голова РДА, і В. Дегтяр – очільник освітян району вели мову про максимальну прив’язку і спрямованість профорієнтаційної роботи серед школярів і молоді до існуючих потреб у кадрах.

– «Енергоатом» зацікавлений у тому, аби максимально працевлаштовувати на своїх об’єктах робітників і спеціалістів з прилеглих територій, – зазначав O. Лич. – Не говорячи вже про інші важливі моменти, в т.ч. моральні аспекти, навіть логістика їх доставки до місця роботи обертатиметься економією багатомільйонних коштів для держбюджету і компанії. Тому на фоні достатньої пропозиції кадрів, у т.ч. висококваліфікованих (з м. Славутича і персоналу ЧАЕС, де намічається значне скорочення штату), потрібно так організувати процеси, щоб там  працювала мінімум половина кадрів з числа жителів Іванківського району»…

Завдання – дуже непросте, але важливе і потрібне. Як для нашого населення, так і для «Енергоатому» та Держадміністрації зони відчуження. «Тому вам, – звертався В. Петрук до керівників району, – потрібно дбати і про підготовку спеціалістів, потрібних сьогодні та в майбутньому, в різних вузах України»…

– Ми готові за свої кошти готувати у вишах потрібних спеціалістів, – зазначав О. Лич. – І така практика у нас вже є давно. Як була колись: з відпрацюванням обумовленого терміну часу на наших об’єктах. Давайте налагодимо і таку ще співпрацю з  Іванківським районом!.. Бо сьогодні ми не можемо забезпечувати всі потрібні нам вакансії з числа ваших жителів – потрібні відповідні фахівці…».

…Ось у такому руслі відбувалася розмова. Отож підписання обох Меморандумів (КОЦЗ – з «Енергоатомом» та з ДАЗВ) та послідовне виконання усіх намічених у них напрямків роботи має надалі значно поліпшити і стан інформування населення області та Іванківського району про наявність різних вакансій на підприємствах зони відчуження, і  профорієнтаційну роботу серед нашої молоді,особливо – випускників шкіл, і фахову підготовку та перепідготовку кадрів відповідних професій. Бо досі такої співпраці фактично не було. А знаходити відповідну інформацію на порталі «Труд» Державної служби зайнятості України міг далеко не кожен наш земляк.

Павло Смовж.

На знімках:жест щирих намірів – після підписання Меморандумів; тексти Меморандумів уточнювались до останнього – для максимальної конкретизації; учасники цієї наради на 1 стор. – після підписання документів. Зліва направо: депутат Київоблради О. ЛЕЛЯК, голова Іванківської райради В. ПОТІЄНКО, директор КОЦЗ Д. ДАРМОСТУК, голова профкому ДП НАЕК «Енергоатом» О. ЛИЧ, голова Іванківської РДА М. ЛІСОГОР, голова ДАЗВ В. ПЕТРУК.

Фото автора.