Презентували унікальну систему

Публікації Трибуни Праці

18 липня в Іванківському РБК відбулася  презентація впровадженої КОДА (вперше в Україні) інтерактивної системи локалізації проблем «UVAGA.UA». А також інформаційної платформи «Solid Info». Їх представляли керівникам установ, підприємств і організацій,  сільським головам, депутатам райрад Іванківського та Поліського районів, представникам громадськості (зібрання було зональним) голова КОДА Олександр Горган та народний депутат України Ярослав Москаленко.

Щоб зрозуміло було, про що йде мова, спочатку розповім, що собою являє перша з цих  новинок.

ІНФОРМАЦІЙНА  система UVAGA.UA –  спільний продукт членів  міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина» у Верховній Раді, яке очолює Ярослав Москаленко, та Київської обласної державної адміністрації на чолі з її головою Олександром Горганом.  Це сучасний програмний інструмент точної локалізації проблем та чіткого визначення конкретних посадових осіб, які відповідають за їх розв’язання. Кожен громадянин – житель Київської області зі свого мобільного телефону практично в один дотик має можливість повідомити керівництво КОДА про актуальну проблему в своєму районі та потім відстежувати динаміку її вирішення. Що важливо: бачачи, хто персонально відповідає за її вирішення.

Як наголошував очільник державної виконавчої влади Київщини, розробка цієї системи є  відповіддю і на той колосальний корупційний виклик, який має місце в столичній області. Унікальність UVAGA.UA полягає в тому, що кожна людина має можливість оперативно, в спрощений спосіб звернути увагу  представників обласної влади на прояви будь чиєї протиправної поведінки, отримати оперативну відповідь і сподіватися на дієве реагування. Адже за кожною поставленою таким чином  або виявленою проблемою закріплюється конкретна посадова особа, яка персонально відповідає за системну діяльність щодо припинення цього правопорушення.

У той час, коли у переважної більшості людей є смартфони, пропонувати їм (у випадку, коли у них є зауваження, нарікання, скарги або бажання бути почутими) писати письмові скарги чи звернення,  заздалегідь записуватись до когось на прийом, сидіти в приймальнях у чергах, з трудом потрапляти до владних чиновників, а потім  ще й дізнаватись, що… не вистачає якихось документів (!..) для того, щоб звернути увагу на банальну скаргу, котра стосується якогось очевидного правопорушення – все це архаїчна форма спілкування, яка сьогодні для людей є неприйнятною,  пояснював голова Київської ОДА.

– Саме з розумінням того, що сьогодні  маємо технічні можливості, – говорив О. Горган, – ми й  повинні використовувати повною мірою весь той колосальний потенціал, який міститься в подібних інструментах інформаційного суспільства – мережі інтернет, смартфонах, тотальному насиченні нашого життя різними сучасними технологіями. А тому й  розгортаємо свою роботу по покращенню життя людей, боротьбі з різного роду правопорушеннями із допомогою  системи UVAGA.UA також.

До речі, 18 червня ц.р. Президент України Петро Порошенко під час XIV Українського муніципального форуму говорив про  UVAGA.UA як приклад дієвого інструменту, завдяки якому влада та громадськість спільно, об’єднавши зусилля, можуть вирішити будь­яку проблему.

ДАЛІ ОЧІЛЬНИКИ обох районів коментували вже наявні дані в цій системі. Зокрема, голова Іванківської райдержадміністрації Максим Лісогор ознайомив присутніх зі специфікою району та доповів про проблемні питання, які занесені до локальної системи, як сигнали «уваги». А також говорив про  заходи, що вживаються щодо їх вирішення.

Учасники наради мали змогу висловити власні думки з різних приводів та поставити запитання особисто голові КОДА й народному депутату. Порушені  проблемні питання стосувалися ремонту асфальтного  покриття в окремих населених пунктах району та внутрірайонних доріг, зміцнення парку пожежних автомобілів у держагролісгоспі,  пасажирських автоперевезень.

До речі, як закономірно й очікувалось, одразу двома депутатами – селищної (О. Денисенком) та районної ради (С. Грищенком) було озвучено питання, про яке не говорило керівництво району – про роботу ТЕС. Це підприємство, наводились факти у виступах обох, і споруджене з порушеннями законодавства, і справляє негативний вплив на екологію та здоров’я людей. Олександр Любомирович пообіцяв, що факти перевірять працівники департаменту екології КОДА. «Наше реагування буде дієвим», – заявив він. Правда, ці слова, як видно було, викликали сумнів у тих, хто продовжує «воювати» з ТОВ «Біогазенерго» – власником цього об’єкта так званої «зеленої» енергетики.

Чим сподобалась багатьом ця презентація­зустріч, так це  чіткими і зрозумілими, переконливими поясненнями губернатора і народного депутата основних принципів роботи обох інформаційних платформ, їх потрібності й корисності в сучасних умовах.

– Люди давно стомилися читати відписки чиновників, – зазначив О. Горган. – Їх цікавить позитивний результат розв’язання їхніх – і наших також! – проблем. Але цінність нашого нововведення буде видно тільки тоді, коли отримуватимемо  ці очікувані всіма результати…

А ще імпонувало те, що всім, у кого було що конкретно сказати, тобто, звернути увагу на якісь проблеми, – було надано таку можливість. Нею скористались і деякі сільські голови обох районів, і депутати та громадські активісти, і навіть люди, які спеціально прийшли на цю зустріч, аби озвучити проблему, котра їх хвилює.

Голова ОДА одразу ж давав доручення присутнім там керівникам  обласних служб «розібратися», обіцяв узяти деякі питання під свій особистий контроль.

Також  Олександр Горган та Ярослав Москаленко представили присутнім  інтерактивну систему SOLIDINFO.UA, через яку можна переглянути основні показники діяльності будь­якого району на графіках та діаграмах, порівняти їх та відстежити етапи розвитку населених пунктів у різних галузях. Така система дає змогу мислити масштабно, стратегічно і приймати ефективні управлінські рішення в інтересах місцевих громад.

«SolidInfo» – це інформаційної платформа, котра  дозволяє мати об’єктивну інформацію про життєдіяльність Київської області не лише її очільникам, керівникам різних рівнів, а й усім, кому потрібна або просто цікава аналітична й оперативна інформація. Для багатьох це незамінна сьогодні річ, що дає реальну змогу приймати вірні управлінські рішення, контролювати різні процеси тощо. Адже вона містить максимальну кількість показників із усіх галузей господарства та соціального стану Київщини – від найменшого села до міста обласного значення і районів,  вертикальні та горизонтальні тверді дані всього пристоличного регіону. На одному інтернет­ресурсі!

На завершення очільник Київської ОДА зазначив, що розраховує на довіру громадян та їх активну участь у справах, які потребують негайного вирішення. І пообіцяв, що восени знову відвідає Іванківський район з метою контролю  ходу вирішення наявних проблемних питань.

Висловлю й свою власну думку. Ця зустріч і розмова на ній  засвідчили: сьогоднішні керівники КОДА, використовуючи сучасні інноваційні, в т.ч. інформаційні, технології, посилюючи контроль за всіма процесами в області, прагнуть на ділі довести, що борються з корупцією, розкраданнями, дбають про розвиток територій. «Це – ключова наша позиція! – заявив Ярослав Москаленко. – І ми будемо її тільки посилювати».

Й така практика вже утверджується. В тому числі – й методом проведення виїзних нарад у районах за участю відповідних керівників служб та установ. На яких розглядаються звернення громадян щодо системних порушень, висвітлених системою Uvaga.ua.

Павло СМОВЖ.

 Фото автора.