Кожне шосте авто поліції розбите в ДТП

Новини України

Несправні авто не списуються, а під час зберігання на відкритих майданчиках стан автомобілів погіршується. Найчастіше відновлення техніки вже перевищує її балансову вартість.

Близько 20% автопарку Національної поліції перебуває в неробочому стані. Так, поліція не може експлуатувати 79 своїх автомобілів через їхню технічну несправність, а ще понад 300 автомобілів розбиті в аваріях. Про це в четвер, 26 липня, повідомляють Наші гроші, посилаючись на аудит, затверджений Рахунковою палатою.

У Патрульній поліції, як зазначено в звіті, є 1 876 автомобілів, більшість яких отримані в 2015-2016 роках. З цих автомобілів 1196 – Toyota Prius.

На час аудиту кожна п’ята машина не експлуатувалася. В тому числі, кожна шоста патрульна машина (313 штук) не працювала через пошкодження, отримані в результаті ДТП.

Ще 79 автомобілів не експлуатувалися через технічну несправність. В окремих підрозділах Патрульної поліції технічно несправна майже половина автомобілів.

Так, в управлінні Патрульної поліції у Львівській області з 92 автомобілів в неробочому стані і не експлуатується 47, в тому числі 43 патрульних автомобілі.

В управлінні Патрульної поліції Києва з наявних 300 автомобілів в неробочому стані 105, з яких 95 пошкоджені в результаті ДТП.

Деякі автомобілі потрапляли в ДТП по кілька разів – і всього протягом 2016-2017 років було 951 пошкодження. Кілька автомобілів київської патрульної поліції потрапляли в аварії 6-8 разів.

Внаслідок виходу автомобілів з ладу Патрульна поліція витратила 2,59 млн грн в 2016-2017 роках.

Рішень про відновлення або списання битих автомобілів керівництво департаменту не приймало, через що під час зберігання на відкритих майданчиках стан автомобілів погіршується. У низці випадків вартість відновлення техніки вже перевищує її балансову вартість.

Як повідомлялося, в червні патрульні поліцейські у Львові збили пішохода.

За кілька днів до цього на Львівщині працівниця поліції на смерть збила велосипедистку.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet