Україна подала в ЄСПЛ позов проти Росії

Новини політики

Україна подала в ЄСПЛ комплексний позов щодо всіх українців-політв’язнів у Росії. У заяві описано порушення щодо 71 людини.

Україна подала позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через порушення Москвою прав українських політичних в’язнів. Про це повідомив заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на своїй сторінці в Facebook ввечері 10 серпня.

“Ми щойно подали новий міждержавний позов до Європейського суду з прав людини щодо українських політв’язнів Кремля”, – написав він.

Заступник міністра зазначив, що в заяві на 130 сторінках і близько 3 тисяч сторінок доповнень описано порушення щодо 71 політв’язня.

Зі слів Ліщини, уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації конвенції про захист прав людини й основних свобод, а саме: ст. 3 (заборона тортур і такого, що принижує гідність поводження); ст. 5 (особиста свобода); ст. 6 (справедливий суд); ст. 8 (повагу до особистого і сімейного життя); ст. 10 (свобода висловлювання); ст. 13 (ефективний засіб захисту); ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілей інших, ніж ті, для яких вони були передбачені) щодо своїх громадян, яких “Росія переслідує з політичних мотивів”.

“Щодо Клиха, Балуха, Куки й Литвинова додатково подано заяви за Правилом 39 про надання належного медичного забезпечення та інформації про стан здоров’я”, – повідомив заступник міністра.

Захід вимагає відпустити. 89 днів голодування Сенцова

Нагадаємо, раніше ЄСПЛ закликав засудженого в РФ українського режисера Олег Сенцова припинити голодувати й почати лікуватися.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet