До 95­-річчя району: з  історії населених пунктів

Блог редактора

 

Таку рубрику ми впроваджуємо в газеті із сьогоднішнього номера не просто так.  У  вересні цього року  в нашому райцентрі та інших населених пунктах плануються  заходи з урочистого  відзначення 95­річчя утворення Іванківського району  (існує як адміністративно­територіальна одиниця з 1923 року).

З короткої довідки у Вікіпедії будь­кому можна дізнатися, що  сьогоднішня площа району  становить 3616 км2 (територіально  він є  найбільшим   в Україні). Проте густота населення –  невелика:  8,59 осіб на один квадратний кілометр. Північна частина його  лежить у  зоні відчуження ЧАЕС.  У 1986 році  до Іванківського  приєднано вісім населених пунктів Чорнобильського району, що не були відселені, а сам Чорнобильський район був ліквідований. Тож нині  наш район об’єднує 81 населений пункт.

Вважаємо, що правильно  буде в цей період запропонувати читачам «Трибуни праці» різні  матеріали  історичного плану, що додадуть нових штрихів до біографії району та його населення в різні періоди.

Ця тема, до речі, є традиційно постійною в нашій газеті протягом багатьох десятиліть. Частина таких публікацій знайшла своє місце в  моїх книгах   «Крізь роки і відстані» (2001 р.), «Іванківщина – край древлянський» (2006 р.),  «Треба пам’ятати й горе…» (2008 р.). І ось тепер редакція планує оприлюднити в газеті нову серію розповідей про села району, з історією яких нинішні покоління земляків або не знайомі зовсім, або мало знайомі. І які раніше не публікувалися в «Трибуні праці», як правило.

Розраховуємо на допомогу в цьому місцевих краєзнавців, культпрацівників, педагогів та учнів шкіл району, всіх небайдужих до нашої спільної історії.

У сьогоднішньому номері «Трибуни праці» (7 стор.) – перша публікація з такої серії: про село Старий Міст (колишнє Петрівське).

Павло СМОВЖ.