
До 95-річчя району: з історії населених пунктів
Таку рубрику ми впроваджуємо в газеті із сьогоднішнього номера не просто так. У вересні цього року в нашому райцентрі та інших населених пунктах плануються заходи з урочистого відзначення 95річчя утворення Іванківського району (існує як адміністративнотериторіальна одиниця з 1923 року).
З короткої довідки у Вікіпедії будькому можна дізнатися, що сьогоднішня площа району становить 3616 км2 (територіально він є найбільшим в Україні). Проте густота населення – невелика: 8,59 осіб на один квадратний кілометр. Північна частина його лежить у зоні відчуження ЧАЕС. У 1986 році до Іванківського приєднано вісім населених пунктів Чорнобильського району, що не були відселені, а сам Чорнобильський район був ліквідований. Тож нині наш район об’єднує 81 населений пункт.
Вважаємо, що правильно буде в цей період запропонувати читачам «Трибуни праці» різні матеріали історичного плану, що додадуть нових штрихів до біографії району та його населення в різні періоди.
Ця тема, до речі, є традиційно постійною в нашій газеті протягом багатьох десятиліть. Частина таких публікацій знайшла своє місце в моїх книгах «Крізь роки і відстані» (2001 р.), «Іванківщина – край древлянський» (2006 р.), «Треба пам’ятати й горе…» (2008 р.). І ось тепер редакція планує оприлюднити в газеті нову серію розповідей про села району, з історією яких нинішні покоління земляків або не знайомі зовсім, або мало знайомі. І які раніше не публікувалися в «Трибуні праці», як правило.
Розраховуємо на допомогу в цьому місцевих краєзнавців, культпрацівників, педагогів та учнів шкіл району, всіх небайдужих до нашої спільної історії.
У сьогоднішньому номері «Трибуни праці» (7 стор.) – перша публікація з такої серії: про село Старий Міст (колишнє Петрівське).
Павло СМОВЖ.