МАЄМО ІНФОРМАЦІЙНЕ ТАБЛО І ПОЧАТОК РУХУ КОШТІВ

Публікації Трибуни Праці

Під час зустрічі голови РДА М.Е. Лісогора з президентом ДП «НАЕК «Енергоатом» Ю.О. Недашковським, що відбулася 07.07.2017 р. в Києві, було обговорено також необхідність встановлення в Іванкові інформаційного табло, яке б в режимі реального часу показувало радіаційний фон у повітрі селища. Це також є вкрай важливим для всього населення  району. Оскільки  фактично всі тепер мешканці  матимуть змогу в будь-який час знати достовірну інформацію щодо радіаційного фону місцевості. На ньому також відображатиметься  дата, час та температура повітря.

Реалізовуючи цей проект, ДП «НАЕК «Енергоатом» розробило та прийняло технічне рішення, відповідно до якого закупівля, встановлення та подальше експлуатаційне обслуговування табло, включаючи ремонт, буде здійснюватись за рахунок коштів Компанії її відокремленим підрозділом «Атомремонтсервіс» (ВП АРС, м. Славутич Київської обл.).

Згідно з рішенням виконавчого комітету Іванківської селищної ради «Про надання дозволу на встановлення радіаційно-інформаційного комплексу» від 12.10.2017 р. №173, воно встановлене на будівлі районного Будинку культури.

У четвер 16 серпня відбулось урочисте відкриття цього табло. В ньому взяли участь голова КОДА Олександр Горган та його перший заступник Андрій Анісімов, народний депутат України Ярослав Москаленко, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та його заступник Володимир Холоша, заступник Голови Атомпрофспілки України, очільник профспілки ДП «Енергоатом» Олексій Лич та інші офіційні особи, а також – керівники району та селища, представники деяких трудових колективів райцентру.

А перед цим наш земляк Олексій Лич, виконавши свою обіцянку, передав спеціально виготовлений для  районного Будинку культури ексклюзивний комплект оформлення його глядачевої зали. Цей чудовий подарунок за сприяння «Енергоатому» виготовили працівники Южно-Української АЕС. Отож гості оглянули  й оновлену сцену РБК.

Після цього учасники цих заходів переїхали в 30-км зону – на майданчик спорудження  ЦСВЯП. Там, після ознайомлення з ходом робіт і обговорення різних робочих питань за участю голови Держагентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука та інших керівників, відбулась ще одна знакова подія – підписання Договору між ДП «Енергоатом», Київською облдержадміністрацією та ДСП з управління капітальним будівництвом зони відчуження. Його предметом є узгодження дій між названими сторонами по виконанню ст. 3 «Соціально-економічний розвиток прилеглих територій» ЗУ «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом…» щодо  спрямування коштів у розмірі 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва ЦСВЯП на спорудження об’єктів соціального призначення у м. Славутич, Іванківському і Поліському районах згідно з переліком, затвердженим КОДА.

Детальніша інформація про  це буде опублікована в наступному номері газети.

Павло СМОВЖ.

                                Фото автора.