ЦВК прокоментувала можливість перенесення виборів

Новини політики

Жодних правових підстав для перенесення виборів президента України на цей момент немає. Згідно з Конституцією вони мають відбутися в останню неділю березня 2019 року.

Про це в четвер, 30 серпня, заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, передає Укрінформ.

“Ніякої правової перспективи тлумачити час проведення наступних чергових виборів президента України інакше, ніж в останню неділю березня 2019 року, як на мене, немає”, – зазначив він.
Магера наголосив, що норма Конституції в частині визначення терміну проведення чергових виборів президента чітка, зрозуміла і залишалася незмінною, в тому числі, під час попередніх президентських виборів у 2014 році.
Водночас заступник голови ЦВК заявив, що про можливу підготовку подання до Конституційного суду про перенесення дати президентських виборів з березня 2019 року, про що недавно писали в ЗМІ, йому відомо тільки з чуток.
Разом з тим він нагадав, що президентські вибори в Україні призначає не Центрвиборчком, а Верховна Рада не пізніше, ніж за 100 днів до дати голосування.
Зазначимо, тиждень тому народний депутат Леонід Ємець заявив, що до Конституційного суду готується подання з метою перенесення дати президентських виборів. При цьому він не повідомив ніяких подробиць.
Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкинув ймовірність перенесення дати виборів.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet