Це ж треба таке придумати!..

Блог редактора

 

Це я стосовно розмов, про які – нижче.

Хоча нічого дивного немає. Недаремно ж існує приказка: «Чув дзвін, та не знає, де він…»

Наша газета вже кілька разів згадувала в різних публікаціях про те, що одним з об’єктів, на які будуть виділені кошти з тих 10 відсотків вартості будівництва ЦСВЯП, є капітальна реконструкція корпусу №2 другої Іванківської ЗОШ І­ІІІ ст.

Тобто, того одноповерхового (ще в тридцятих роках минулого століття зведеного) приміщення, яке колись передавалося приладобудівному заводу «Промінь», а в останні роки було, м’яко кажучи, не дуже придатним для навчання там учнів.

У минулому номері «Трибуни праці» я називав ще й конкретну цифру затрат на це,  що обрахована фахівцями і фігурує в проектно­кошторисній документації. Проте правило «зіпсованого телефону» ніхто не відміняв… Саме тому й гуляє, виявляється, районом перекручена інформація.

Ось що написала в листі до редакції одна з жительок Іванкова: «…подзвонили мені колишні мої колеги, що хочуть другу школу іванківську біля селищної ради знести після трьохрічної давності євроремонту – за два тижні до початку навчального року(!), без технічної документації… Тому треба створити комісію з усіх зацікавлених відомств і депутатів та й вирішить: розбирати чи добудовувати…».

Цікаво, чому повірила в абсурдність таких розмов авторка листа – колишня будівельник?..

Але оскільки тема – актуальна, на слуху ще буде довгенько, а прозорість використання згадуваних коштів «Енергоатому» треба забезпечувати й нам також, то я й інформую читачів «Трибуни праці» з цього приводу документально, так би мовити. Ілюстрація – Експертний  звіт щодо розгляду проектної документації на цей об’єкт.

Що ще треба додати до цих «голих фактів»?..

Тут проблема в іншому, як на мене: слід добиватися нам усім разом, шановні земляки, максимальної прозорості використання цих великих грошей. І робити все можливе, аби наша районна влада й відповідні керівники не «профукали» таку унікальна можливість отримання «дармових» коштів. Тобто, потрібна інтенсивна підготовка необхідної документації на об’єкти, передбачені в Переліку, поданому від району в облдержадміністрацію для затвердження і врахування при розподілі фінансування. Без цього ніхто ніяких грошей не виділятиме. І не дасть покласти їх під відсотки на депозит, як дехто пропонує. Бо що­що, а розкрадати наші корупціонери навчилися добре!..

Й ще одне. Я особисто вважаю чистим популізмом «потуги» тих активістів, які ще й досі пробують переконати земляків у тому, що треба протестувати проти ЦСВЯП і добиватися припинення його будівництва у 30­км зоні відчуження. З цього приводу давно прийнято відповідний Закон України, на майданчику вже освоєно понад мільярд гривень і ця цифра зростає щомісяця. То які можуть бути рожеві ілюзії з приводу того, що держава Україна відмовиться від такого свого стратегічного проекту?!.

Викличу у декого роздратування і гнів, але скажу: пізно схаменулися ми, в’яло протестували, втратили час. Тепер слід по максимуму використати наявні можливості.

Павло СМОВЖ.