СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА – ЗА УЧАСТЮ ПРЕДСТАВНИКІВ ЕНЕРГОАТОМА

Публікації Трибуни Праці

Колективи освітніх закладів району розпочали новий навчальний рік не 1-го, як завжди, а третього вересня. І хоч кажуть, що понеділок – день важкий, до всіх шкіл і районного ліцею й учні, й учителі, й батьки багато кого з школярів поспішали у піднесеному, урочистому настрої, в красивому вбранні (формах, вишиванках чи у кого що було святкове)  та з квітами.

Майоріли вони пишним різнобарв’ям і біля обох райцентрівських шкіл, де були влаштовані святкові лінійки. І погода сприяла: сяяло ще по-літньому тепле сонце, блакитне небо зрідка укривали символічні хмарки, даючи передихнути від спеки учасникам цих традиційних зібрань. Це радувало й фотографів (професійних і любителів), які ще до початку заходів вишиковувались один поперед одного, маючи на меті основне: вхопити  в об’єктив найцікавіший  з моментів.

Повернімось у той день, і завітаймо на територію  Іванківської ЗОШ № 1.

Ранок. Лунає музика. Школярі заходять у приміщення, де зустрічаються у своїх класах з учителями. А перед початком святкової лінійки разом із ними повертаються на подвір’я, займають свої, заздалегідь визначені, місця. Звичайно, особливо почесні з них у цей день – першокласникам і учням випускних класів.

 

Вітають присутніх директор школи Олег  Олександрович Ройт, почесний гість – голова первинної профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Васильович Лич, вчителька 1 В класу Катерина Валеріївна Петренко, від батьків учнів­першокласників (цього року тут є три перших паралельних класи) – Тетяна Сергіївна Миненко. Потім звучать віршовані куплети привітань з вуст найстарших і наймолодших винуватців свята та лунає традиційний дзвінок, який доручили подати  випускнику Івану Малашенку і учениці 1­го класу Олександрі Сидоренко. Ось і все: новий навчальний рік розпочався: за парти тут сіли 653 учні. З них  вперше – 73. Останній рік навчатимуться у цьому закладі 30 одинадцятикласників (два класи).

За схожим сценарієм проходило свято і в ЗОШ №2. Як завжди, всі урочисто зустріли першокласників. Їх тут  – два класи. Оскільки найближчим часом заплановано капітальний ремонт приміщення початкової ланки, то класоводи Лілія Дмитрівна Грицаєнко та Наталія Михайлівна Зінченко навчатимуть вихованців за стандартом Нової української школи у дошкільному навчальному закладі «Іванко». Там створено для цього необхідні умови.

Першим слово для виступу ведуча заходу – заступник директора з виховної частини Тамара Степанівна Берегова – надала одинадцятикласникам. Він був і танцювальним, і гумористичним, і лірично­віршованим. Надії  на добре навчання (у не менш гумористичній формі) звучали з вуст тих, хто вперше переступає поріг навчального закладу.

Заступник начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Іванків» з персоналу, старший лейтенант Микола Анатолійович Устименко вручив подяки учасникам гри «Джура­Прикордонник» та їх керівнику Тамарі  Василівні Грищенко.

Учнівський та педагогічний колективи вітали також (і на лінійці, і в окремих класах) директор ЗОШ Галина Василівна Губиш, завідуюча відділом освіти РДА Вікторія Вікторівна  Дегтяр та шановані гості – заступник генерального директора відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» ДП «НАЕК «Енергоатом»  Володимир Іванович Холоша та начальник відділу інформаційно­іміджевих проектів центру зовнішніх інформаційних комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Роман Григорович Зібніцький.

Насамкінець пролунав дзвінок: почесну місію сповістити ним про початок занять доручили одинадцятикласнику   Віталію  Ляшевичу та першокласниці Євгенії Салій. Він покликав усіх на перший у новому навчальному році урок, що проходив у вигляді квесту. Його назвали «У школу, як у казку, повертаймось!»  не випадково, адже господарями умовних станцій були випускники  минулих років.

До речі, цей навчальний заклад виборов першість у районному рейтингу серед ЗОШ І­ІІІ ступенів.  Тож цінний подарунок – мультимедійний проектор з екраном, який вручив тут Володимир Іванович Холоша, її учням дуже знадобиться.

– Даруючи це обладнання, яке дозволить познайомитись з основами точних наук та високими технологіями, – говорив виступаючи перед школярами, Володимир Холоша, – Енергоатом закликає школярів робити свій вибір в подальшому житті на користь вивчення технічних дисциплін і опанування інженерних спеціальностей…

Повернімося ще до Іванківської ЗОШ №1. Її колектив отримав у день свята такий же мультимедійний проектор з екраном у подарунок від голови первинної профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексія Васильовича Лича. Третій такий прилад енергетики залишили у відділі освіти: там визначать самостійно, кому його передати. Крім цього гості з Енергоатому передали для шкіл комплект навчальних стендів з ядерної фізики та інших технічних дисциплін. Вони були спеціально розроблені для школярів Центром зовнішніх інформаційних комунікацій Компанії з урахуванням вимоги шкільних навчальних програм, розповідають про основи ядерної фізики, принципи роботи атомних електростанцій та їх обладнання.

Після урочистої лінійки, коли учні пішли на уроки, разом з гостями­енергетиками до ЗОШ №1 завітали керівники району і селища, де оглянули проблемний (останнім часом) стадіон. Обговорили ситуацію, намітили план покращення як його зовнішнього вигляду, так і суті.  Тож Олексій Васильович  Лич пообіцяв до Дня Іванкова (21 вересня) обладнати тут універсальний стадіон для проведення міні­футболу, гандболу, баскетболу. Його обгородять та зроблять на ньому штучне покриття.

Щодо наведення порядку на всій території шкільного стадіону біля школи №1, то капітальний ремонт планують зробити трохи згодом. За попередніми розрахунками, на нього потрібно до 9 мільйонів гривень. Це – з усім: огорожею,  освітленням, новими біговими доріжками, розмітками  і т.д. Словом, щоб все було за сучасними стандартами. Але ці роботи виконуватимуться за рахунок коштів, передбачених у проекті будівництва Централізованого сховища ядерного палива АЕС України для створення об’єктів соціальної інфраструктури.

А поки що на стадіоні біля школи прибрано, покошено траву. До речі, щодо останнього, то тепер тут буде менше проблем: Іванківський селищний голова Олександр Михайлович    Поліщук подарував колективу ЗОШ №1 з нагоди Дня знань мотокосу. Щоправда, у понеділок, 3 вересня, замовлення з нею було ще в дорозі. Тому директор не озвучив цієї новини у своєму виступі з вітальним словом.

І насамкінець: співробітництво Енергоатома зі сферою освіти є важливою складовою підтримки та розвитку місцевих громад і здійснюється у відповідності до принципів корпоративної соціальної відповідальності Компанії.

Тетяна РЯБОКЛЯЧ,

Людмила ШУНКОВА.

На знімках: перший дзвоник лунає у Іванківській ЗОШ №1; вітає колектив цієї школи О.В. ЛИЧ (1 стор.);  з вітальним словом виступає на святі в Іванківській ЗОШ №2 В.І. ХОЛОША; окремі миттєвості свята в ЗОШ №2 і ЗОШ №1.

Фото авторів.

Довідково.  Енергоатом здійснює підтримку шкіл Іванківського району в рамках завдань коаліції STEM­освіти, основною метою якої є заохочення молоді до вибору технічних спеціальностей та підвищення якості технічної освіти в Україні.

Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM­освіти (STEM Education Coalition), співзасновником якої став Енергоатом, відбулося в Українському кризовому медіа­центрі. З 2014 року Енергоатом є членом Центру корпоративної соціальної відповідальності, який виступив ініціатором створення Коаліції STEM­освіти в Україні (STEM від англійської science, technology, engineering та mathematics).