Денісова вимагає допустити її до Балуха

Новини України

Побиття в СІЗО українського ув’язненого підтвердили двоє людей. Омбудсмен вимагає негайно надати йому медичну допомогу.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою допустити її до Володимира Балуха в СІЗО. В обмін на це українська сторона обіцяє відвідування Кирила Вишинського в Херсоні. Про це у вівторок, 18 вересня, Денісова написала на своїй сторінці у Facebook.

Денісова заявила, що факт побиття Балуха підтвердили його адвокат і архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

“До болю в областях нирок, печінки і голови додався біль в серці. Іноді він настільки пронизливий, що викликає блювотні рефлекси. Медики досі не оглянули українця. Дізналася ще одну причину побиття: Балух розповідав адвокату про стан свого здоров’я, про ставлення до нього в слідчому ізоляторі, про втрачену надію”, – розповіла Денісова.

Після фізичної розправи, заявила вона, співробітники СІЗО змусили його записати відеозвернення, на якому Балух заявляє, що у нього все гарагд, проблем зі здоров’ям немає і відмінні умови утримання.

“Наголошую: це вистава. І тому я хочу почути всю правду тільки з вуст Володимира Балуха”, – написала Денісова.

Вона також розповіла, що Балух попросив привести до нього нотаріуса для складання заповіту.

У зв’язку з цим вона звернулася до Москалькової з вимогою надати Балуху медичну допомогу і організувати зустріч.

“У мене до омбудсмена в РФ зараз дві цілком реальних і дуже конкретних вимоги: негайно надати йому кваліфіковану медичну допомогу і допустити мене до українського політв’язня. Ще раз підтверджую свою готовність супроводжувати Тетяну Москалькову під час візиту до Кирила Вишинського, який перебуває в Херсонському СІЗО”, – зазначила омбудсмен.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Балуха побили в СІЗО міста Сімферополь. Водночас в Росії заперечують інформацію про побиття ув’язненого українця.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet