ГОРНОСТАЙПІЛЬ… 32 РОКИ ПОТОМУ

Публікації Трибуни Праці

Горностайпіль — село Іванківського району Київської області раніше входило до складу Чорнобильського району. Фактично на межі 30-кілометрової зони. Населення становить 1033 осіб.

З історичних документів відомо, що в 1503 р. на території села відбулася битва між литовцями і перекопськими татарами, в якій загинув один з литовських воєначальників Горностай, від нього і пішла назва села.

У XIX столітті — центр Горностайпільської волості. Мало статус власницького містечка, проживало 2894 особи, було 137 дворів, православна церква, 3 єврейські школи, церковно-парафіяльна школа, поштово-телеграфна та поштова земська станції, винокурний завод, 4 вітряки, 5 кузень, приймальний покій, фельдшер, аптека, 3 постоялих двори, казенна винна лавка, чайна товариства тверезості, сільський банк.

Радянська влада знищила всю вироблену століттями інфраструктуру і людей, бо куркулі не хотіли визнавати нового сільського керівництва. Байка, що вони — п’яниці і гультяї, головне — що пролетарі.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Ігор КРАВЧУК,

головний редактор журналу «Гетьман».

На знімках: М.О. Рудніченко з юними односельцями Єгором, Назаром, Насіром, які допомагали дорослим загасити вогонь, коли виникла пожежа на чималій ділянці трав’яного настилу в селі; колишній герб Горностайполя; у 1986 році тут знаходилося поштове відділення, поруч – філія Ощадбанку, де завжди було людно, бо тільки сюди приходили люди на міжміські телефонні переговори, отримували листи і пресу, нині тут – приміщення сільської ради.