
Є Й ДОСВІДЧЕНІ СПЕЦІАЛІСТИ, І НОВІ ВЕРСТАТИ
На ліспопункті працює 100 чоловік, частина з них – у цеху переробки деревини. Тут складна робота, але наші спеціалісти справляються. Є в нас на дільниці т.зв. «Березівка» верстатники, водії, трактористи, чергові, рятувальникипожежники, водії пожежних машин, кранівники, охоронники. Здебільшого – чоловіки, лише дві жінки – верстатниці Любов Василівна Мельниченко і Оксана Іванівна Пархоменко, але й вони у нас досвідчені. З ними щодо виконання виробничих завдань ще не кожен чоловік зрівняється.
Водій лісопункту Володимир Іванович Осипенко – один з найдосвідченіших водіїв, шанована в колективі людина. До нього за порадами чи навіть елементарними підказками часто звертаються колеги. І всім він радо йде завжди назустріч. Він працює на автонавантажувачі, це – автомашина КАМАЗ 4319 з гідронавантажувачем. Усі автомобілі у нас автономні і працюють на них досвідчені водії. Вони самі себе навантажують, розвантажують, перенавантажують. Від старих колишніх кранів уже відмовились. Два автомобілі були колись кранами марки «Урал», їх переобладнали, уклавши в них чималі гроші: поставили нове обладнання.
28 водіїв безпосередньо виконують завдання з вивезення деревини. Це – універсальні спеціалісти, які можуть працювати на різних машинах. Водій автонавантажувача має посвідчення, згідно з яким йому дозволяється робота на гідроманіпуляторі, а також він має спеціальність кранівника. Хоч і не часто використовуються крани, але якщо потрібно, то водій пересідає на іншу машину і виконує завдання. Техніка у нас не дуже нова, тому часто ламається, доводиться час від часу займатися її ремонтом.
Роботи на лісопункті вистачає. Бо треба ще й некондиційної деревини багато переробляти у зв’язку із всиханням дерев у лісах через пошкодження короїдом. Ми ж і на експорт працюємо. Хоч обладнання здебільшого і застаріле. З нового у нас є новий круглопильний верстат, який купили за мільйон гривень, а ще – нові сушильні камери.
Маємо також новий верстат для переробки відходів, передбачений для вертикальногоризонтального розпилювання деревини, за один прохід виходить готовий вид асортименту, тобто деталь з дерева у вигляді брусків. Пилорама ріже вперед і назад, а тут інакше, причому не витрачається зайвий час і немає багато відходів. А на іншому верстаті (також новому) при розпилюванні деревини знизу залишається (чи виходить) 40 сантиметрів горбилі – такі відходи, що колись ішли в дрова, а тепер йдуть додатково на розпиловку і в результаті отримуємо якийсь з видів подукції. Її (у вигляді брусків) також десь можна використовувати. Тут у дві зміни працюють шість чоловік.
Микола ДІДКІВСЬКИЙ,
начальник лісопункту ДП «Іванківський держлісгосп».
На знімках: водій лісопункту Володимир Іванович ОСИПЕНКО; верстатники Василь Володимирович ПРОКОПЕНКО, Євгеній Олександрович ГЛУЩЕНКО, які випускають пиломатеріали на внутрішній ринок.