В ЛІСІ ПРАЦЮЮТЬ ЛИШЕ ВІДДАНІ ЙОМУ ЛЮДИ

Публікації Трибуни Праці

 

Колектив ДП «Іванківський лісгосп» складається з 8 лісництв, лісопункту  і нижнього складу на станції «Бородянка», звідки ми відправляємо дрова вітчизняному споживачу. У названих десяти підрозділах на сьогодні працює  260 осіб. Крім них, з нами  ще співпрацюють підприємці: за укладеними договорами  надають послуги з лісозаготівлі. А взагалі в нашій галузі – лише віддані лісу люди, ті, хто його полюбив раз і на все життя. Випадкові якщо іноді й трапляються, то надовго не затримуються. Тому я навіть затрудняюсь  виокремити когось, щоб назвати  кращих.

За вісім місяців 2018 року лісогосподарники ДП виростили майже 4 мільйони штук посадкового матеріалу для створення лісових культур. Серед яких – сосна звичайна, дуб, береза, клен, модрина, ялина та інше. Для цього на базі усіх лісництв є розсадники, а на базі контрольованого середовища –  так звані короби. Як  займатися вирощуванням саджанців – знають всі працівники.  Спочатку визначаємо, яких видів і скільки потрібно посадкового матеріалу – залежно від того, що і де треба заліснити.  А коли вже спланували – працюємо стільки, скільки необхідно. Цієї весни посадили 256 гектарів лісу по всіх лісництвах. Всього доглядаємо лісові культури на 1200 гектарах.

Ми не тільки  вирощуємо саджанці для потреб власне  лісництв, а й на продаж.  Хоч, звичайно, не виручка від них складає основну частину прибутку ДП.

Вцілому за 8 місяців нинішнього року ми реалізували продукції на 117 мільйонів гривень. На внутрішній ринок йде основна частина, ще трохи – на експорт – пилопродукція (з круглого лісу розпилюємо те, що замовляє клієнт, дошки, бруски, дрова і т.д.). З цих грошей ми сплатили  податків  та єдиного соціального внеску 50,7 мільйона гривень до різних бюджетів. До місцевих  (сільським радам, оскільки  територія лісництв поділена між ними) – якщо ми  проводимо прохідні рубки, суцільні, санітарні. До державного бюджету йдуть відрахування від рубок головного користування.

З  цих грошей фонд оплати праці склав 46 мільйонів гривень. Мало що залишається на розвиток. Зарплата у працівників колективу непогана, звісно – більша, ніж мінімальна. Виплачується вчасно.

Хоч є вже й проблеми зі збутом деревини. Бо залізниця стала. Чого? Оплата транспортних  перевезень – не з дешевих. Тому окремі наші «далекі» колишні замовники, вважають за доцільніше  купувати  деревину в когось з ближчих до них  виробників, що вийде їм дешевше. Аніж платити дорого за доставку нашої їм – перевезену за сотні кілометрів від них. Та ми сподіваємося, що найближчим часом ситуація поправиться. Як кажуть, – на всякий товар є свій покупець… А в нас  продукція  – високоякісна.

 

Леонід БАРИШПОЛЕЦЬ,

головний лісничий

 ДП «Іванківський лісгосп».

На знімку: лісничий Леонід Вікторович СИНГАЄВСЬКИЙ (у центрі), старший майстер Іван Миколайович ДІДКІВСЬКИЙ, лісник Василь Іванович КЛЬОБ оглядають саджанці модрини європейської.