ВИСІВАЄМО САДЖАНЦІ ЗА  ЄВРОПЕЙСЬКОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ

Публікації Трибуни Праці

 

 

В Обуховицькому лісництві працює 13 чоловік. У нас усі – спеціалісти своєї справи. Ми вирощуємо різні лісові культури, звичайні й декоративні: сосну, ялину, бузок, барбарис, вербу, калину, модрину, туї смарагдові і золотисті, ялівець та інші. Деякі види дерев висіваємо  як у коробках, так і в окремих горщиках. А ще посадили біля адмінбудівлі неподалік фруктові дерева. Еталоном приживлення рослин є достаток світла і вологи. Тому ці умови намагаємося забезпечувати насамперед.

5681 гектар – така територія Обуховицького лісництва. У нас дуже хороша земля для вирощування саджанців на відміну від деяких інших лісництв району. Якщо наші колеги прикладають силу чи застосовують  якісь допоміжні засоби, то у нас деякі рослини самі набираються сили і радують своїм ростом. Тільки поливаємо, коли особливо спекотні весна і літо.

Маємо теплицю, у якій за шведською технологією  вирощуємо посадковий матеріал із закритою кореневою системою, щоб у будь-який час (не тільки весню) можна було садити дерева. Перший рік цим займаємося, їздили у Білорусь за досвідом. За таким методом працює вже вся Європа. У Білорусі державний банк виділив три мільйони, за що побудували там шикарний центр з теплицями і всім необхідним обладнанням: автоматичним поливанням, затемненням, підживленням. Наш лісник Станіслав Руденко найбільше опікується цією  теплицею. Та і всі працівники задіяні  також. Сподіваємся на швидкі результати.

Василь КОВАЛЕВСЬКИЙ,

лісничий Обуховицького лісництва.

На знімку: лісничий Обуховицького лісництва ДП «Іванківський лісгосп» Василь Миколайович КОВАЛЕВСЬКИЙ, помічник лісничого Олександр Васильович ЗАЙЧЕНКО, лісник Станіслав Петрович РУДЕНКО, бухгалтер Світлана Анатоліївна РУДЕНКО в теплиці, де вирощуються саджанці  сосни  за шведською технологією.