ВЗЯЛИ КУРС НА ВИРОЩУВАННЯ МОДРИНИ

Публікації Трибуни Праці

 

На території лісництва, що охоплює 2 гектари, в нас  найбільше – сосни звичайної. Вона росте, в основному, у коробах, площа яких – 400 квадратних метрів. І є тут вже до півмільйона штук саджанців. Вирощуємо різні туї, самшити, ялини, липи, ялівець звичайний, з якого навіть роблять бренді, й інші декоративні дерева та кущі. Всього – більше 10 видів. Насамперед – для потреб лісництва, щоб був посадковий матеріал, щоб озеленити територію,  частину – для продажу. Те, що не продали, то немає чого його тримати далі  в коробах і відкритих розсадниках. Тому висаджуємо його у грунт і доглядаємо. А потім знову займаємося черенкуванням, вирощуємо маленькі саджанці. Словом – процес безперервний. І часто – повільний: рік-два, наприклад, тому ж самому самшиту потрібно адаптуватися у новому грунтовому середовищі, щоб ми побачили, як прийнялося дерево і чи потрібно замість нього садити інше.

Доглядає за розсадниками мій помічник і лісники, а на сезонні роботи наймаємо людей: і нам добре, й комусь даємо можливість заробити грошей. Ось лише на одному розсаднику, наприклад, модрини маємо 40 квадратних метрів, яку посіяли у коробах. І вже ці сіянці досить чималенькі. Останнім часом взяли курс саме на введення її в лісові культури. Чому? Бо сосна за 3-5 років виростає до метра, а модрина – до 2,5 метра.

Приміщення контори лісництва у нас – давній, з 1985 року, історичний будинок-садиба, колишній маєток графа Браницького. Тому потрібно його підтримувати в належному стані. Як тільки починаємо щось ремонтувати, так і приїжджають науковці то з одного, то з іншого історичного музею, даючи нам вказівки, як і що робити та не зачіпати основи будівлі…

Леонід СИНГАЄВСЬКИЙ,

лісничий Жеревського лісництва.