ПРАГНЕННЯ ДО ПОЗИТИВНИХ ЗМІН НАС ОБ’ЄДНУЄ

Публікації Трибуни Праці

Шановні земляки! Від імені Іванківської районної державної адміністрації та районної ради сердечно вітаємо вас з нагоди 95­ї річниці з дня утворення Іванківського району. Це – свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди, хто живе та працює на цій прекрасній землі, яка для кожного з вас є найкращою та наймилішою.

Іванківський район багатий історичним минулим та сьогоденням, людьми, які мають ратні й трудові подвиги, має свою самобутню культуру, що проявляється в їхній творчості, в любові до рідної землі, має достатній потенціал для позитивної динаміки наукового, промислового і культурного розвитку регіону. Тож нехай буде плідною й цікавою праця жителів району.  Нам з вами є що пригадати, чим пишатися, на кого рівнятись, над чим працювати далі. Навчаючись у старшого покоління, намагаючись зберегти та примножити надбане батьками і дідами, ми маємо розуміти, що прагнення до позитивних змін, до стабільного майбутнього наших дітей і онуків повинні об’єднувати всіх жителів району.        Пам’ятаймо: наше життя буде таким, яким ми зробимо його самі. Впевнені, що і найближчі плани, і далекосяжні проекти, спрямовані на забезпечення життєвих потреб громади району, будуть успішно реалізовані нашими спільними зусиллями.

У цей святковий день прийміть найкращі побажання добра і радощів, здоров’я, святкового настрою, благополуччя у ваших родинах. Бережіть і примножуйте багатства рідної землі та дбайте про поліпшення добробуту свого народу.

Нині ми відзначаємо знаменну дату – 95­річчя  утворення Іванківського району.  2018­й є особливим для нас, і не лише з цього приводу. А ще й тому, що цьогоріч ми будемо вшановувати пам’ять Марії Овксентіївни Примаченко – народної художниці України (110 років від її дня народження) та Ганни Іванівни Верес – ткалі, народної художниці України, у грудні буде 90 років від дня її народження. Світла їм обом пам’ять. І від району – вдячність. Щедрий талант народних майстринь передався і їх дітям, їх творчі традиції продовжують молоді земляки. І віриться, що ці традиції передаватимуться з покоління в покоління. Адже прекрасне – вічне.

Наш район – один з найбільш постраждалих від Чорнобильської катастрофи, межує з 30­кілометровою зоною відчуження. Радіоактивного забруднення зазнали всі населені пункти.  Протягом 32 років район поступово виходить із депресивного стану. Це начебто і невеликий період, та за цей час вже виросло нове покоління, яке не знає іншого статусу своєї країни, іншого способу життя. Змінився світогляд активної частини суспільства щодо позицій нашої держави на міжнародній арені, звиклися, а в чомусь і змінилися, непомітно для себе, люди старшого покоління. Нині вже ніхто не сумнівається в тому, що ми у змозі  поліпшити життя в своєму домі.

В останні роки намітилася тенденція до відродження.  Пригадаймо хоч деякі успішні проекти, реалізовані в Іванківському районі в минулі роки. Ось, наприклад, в 2015 році  було проведено капітальний ремонт даху будівлі поліклініки ЦРЛ та замінено старі дерев’яні дверні блоки на нові, встановлено енергозберігаючі світлодіодні лампи. У 2016­му почали капітальний ремонт історико­краєзнавчого музею смт Іванків і вже його закінчили. Проведено капремонт хірургічного корпусу ЦРЛ, придбано два автомобілі для КЗ ІРР «Іванківський центр первинної медико­санітарної допомоги». У багатьох сільських закладах освіти, культури, медицини  у 2016 році були замінені дерев’яні вікна та дверні блоки на металопластикові, проведені ремонти систем опалення та внутрішні оздоблювальні роботи, закуплені медичні меблі тощо. Зроблено капітальні ремонти будівлі стадіону «Промінь» та спортивного залу Іванківської ДЮСШ. Багато що з названого – за кошти районного бюджету, дещо – за кошти місцевих бюджетів. За них же придбано й дві квартири для медичних працівників на суму 411,000 тис. грн кожна. А ось за кошти обласного бюджету придбано шкільний автобус на суму 1435,700 тис. грн.

Не можемо не сказати і про нашу дружню співпрацю з  представниками НАЕК «Енергоатом», яка триває вже кілька років.

 

Ще з вересня 2016 року було погоджено проведення Компанією низки інформаційних заходів разом із закладами освіти нашого району. Пізніше, під час зустрічі в липні минулого року, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський запропонував тісно співпрацювати з нами у сфері соціально­економічного розвитку та благоустрою територій, прилеглих до майданчика ЦСВЯП. І ми погодилися. Тоді він підкреслив, що Компанія зацікавлена у максимальній локалізації інфраструктури з обслуговування ЦСВЯП у найближчих до сховища районах.

І вже до Дня знань 1 вересня 2017­го райвідділу освіти та освітнім закладам Іванківського району було урочисто вручено подарунки від Компанії (футбольні м’ячі, мультимедійні проектори з екранами та планшетні комп’ютери з логотипами НАЕК «Енергоатом» тощо). Затим було організовано концерт творчих колективів палацу культури «Енергетик» ВП «Южно­Українська АЕС», надавалася матеріальна допомога й подарунки місцевим закладам освіти. А голова ППО Компанії Олексій Лич вручив представникам Іванківської РДА Сертифікат на суму 100 тис. грн  на культурний і творчий розвиток району. Ці кошти будуть використані для оформлення сцени Іванківського будинку культури, а також придбання комп’ютерного та іншого обладнання для кількох дошкільних та навчальних закладів району. І це – лише кілька прикладів.

Більш детально про співпрацю нашого району з НАЕК «Енергоатом»  «Трибуна праці» розповість у наступному випуску газети.  Ми ж лише додамо кілька слів про те, що й до відзначення 95­річчя Іванківського району наші друзі­енергетики мають пряме відношення: профспілкова організація ДП «НАЕК «Енергоатом» організувала кілька приємних подарунків. Яких? Хай це залишиться сюрпризом: шановні земляки і гості Іванкова, приходьте на свято і про все довідаєтеся!

Максим ЛІСОГОР, 

голова Іванківської

райдержадміністрації.

Валерій ПОТІЄНКО,

голова Іванківської районної ради.