СПЕЦІАЛЬНО – ДО ЮВІЛЕЮ РАЙОНУ

Публікації Трибуни Праці

 

До 95-ї річниці утворення Іванківського району відділом культури, національностей, релігій, молоді та спорту Іванківської районної державної адміністрації та працівниками центральної районної бібліотеки було підготовлено краєзнавчо-бібліографічну пам’ятку із серії «Новий час, нові Герої» під назвою «Пам’ятай, Україно, своїх вірних синів!», присвячену пам’яті загиблих героїв Іванківського району в  антитерористичній операції 2015-2016 років Олега Габорака, Євгена Короти, Віктора Іванети.

Готуючись до такої славної події, ми не могли забути про них і ніколи не забудемо жертовності українських патріотів, які ціною свого життя у російсько-українській війні на Донбасі завойовували нам право жити, навчатися і працювати у вільній і незалежній країні.  Світла пам’ять про них житиме у віках. А ця невеличка книжечка, яка незабаром з’явиться в усіх бібліотеках, буде землякам постійним нагадуванням про те, щоб не забували Героїв, щоб відстоювали мир.

Спеціально до ювілейної дати підготовлена і вже друкується третя збірка поезій авторів Іванківщини. До неї увійшли твори переможців літературного конкурсу «Натхненні рідною землею». Це видання, як сказано у передмові, – «яскраве сузір’я місцевих поетів, які залюблені у свій край, майстерно володіють поетичним словом і відкривають за допомогою нього людські душі».

І ще триває підготовка до видання книги під назвою  «Славні люди землі Поліської». Цю ідею запропонувало  керівництво району, і вона заслуговує на підтримку. Мета збірника документальних нарисів   – показати людей, які своїми героїчними подвигами, самовідданою працею прославляли і прославляють Поліський край – нашу рідну Іванківщину.

Саме тому, виділяючи і підносячи окрему постать, ми творимо відповідний портрет свого народу. Ми даємо про нього інформацію, показуємо своїх людей світові, формуємо про нього думку, виховуємо молоде покоління.

Ця книга – спільна творчість всіх, без винятку, жителів району. Адже кожен з нас залишає свій слід на землі – хто у пам’яті своїх близьких, колективу, громади, комусь судилося увічнити в історії свого краю, держави. Вивчаючи літопис наших славних земляків, ми можемо по праву пишатися їхніми величними діяннями.

Майбутня книга є підсумком роботи великої кількості людей. У ній також використані матеріали місцевих журналістів, публікації газети «Трибуна праці», книг Павла Смовжа «Крізь роки і відстані», Галини Кизі та Тетяни  Рябокляч «Доки жінка буде на землі».

Велику допомогу в підготовці матеріалів надали працівники культури, голови сільських рад, керівники підприємств та організацій, колеги, рідні та близькі людей, про яких буде написано в книзі. За короткий період часу зібрані, написані, опрацьовані матеріали першого видання. У планах –  підготовка другого видання книги.

Керівник проекту, автор-упорядник

Тамара МИКИТЕНКО.