Томос для УПЦ: Філарет назвав можливу дату

Новини України

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату сказав, що після рішення про автокефалію відразу буде скликано Об’єднавчий Собор.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет заявив, що рішення про Томос може бути ухвалено вже наступного тижня. Про це він сказав 5 каналу під час інтерв’ю.

З його слів, після рішення про автокефалію відразу буде скликано Об’єднавчий Собор.

“Я думаю, що ми затягувати не будемо скликання самого Собору. Якщо Томос буде прийнято 9-11 жовтня цього року, то в жовтні ми можемо скликати цей собор. Якщо ж Томос буде прийнято пізніше, то, звичайно, буде скликаний пізніше, але цього року, сподіваємося, все це здійсниться”, – сказав Філарет.

Раніше стало відомо, що Томос про автокефалію Українська помісна православна церква може отримати від Вселенського патріархату вже 9-11 жовтня 2018 року.

Перед цим у Константинопольському патріархаті опублікували 29-сторінковий текст Вселенський трон і церква України – кажуть документи, в якому обґрунтовується право Константинополя надати автокефалію українській церкві.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet