Євросоюз закликав звільнити Сенцова

Огляд преси

В ЄС закликали надати йому оперативне лікування після 145 днів голодування, яке призвело до серйозних проблем зі здоров’ям.

Євросоюз сподівається на звільнення українського режисера Олега Сенцова, який відбуває термін у російській в’язниці і який раніше припинив голодування. Про це йдеться в заяві зовнішньополітичної служби ЄС.

В ЄС заявили, що Сенцов був поміщений у в’язницю за діяльність, здійснювану на Кримському півострові, проти незаконної анексії РФ. “ЄС вважає цю справу порушенням міжнародного права й елементарних стандартів правосуддя”, – йдеться в заяві.

В ЄС висловили Сенцову солідарність і підтримку, а також закликали надати йому оперативне лікування після 145 днів голодування, яке призвело до серйозних проблем зі здоров’ям.

“Олег Сенцов показав неймовірну мужність, рішучість і самовідданість під час 145 днів голодування. Його здоров’я зараз погіршилося до критичного стану. Відмовляючись забезпечити його належним лікуванням у медичній установі, органи влади Російської Федерації порушили права людини, а також свої власні зобов’язання з прав людини відповідно до міжнародного права, а саме – тимчасовий захід Європейського суду з прав людини від 25 липня цього року”, – наголошується в заяві.

В ЄС підкреслили, що солідарні з Олегом Сенцовим і крім оперативного та належного лікування сподіваються на його невідкладне звільнення разом з усіма незаконно затриманими українськими громадянами в Росії і на Кримському півострові.

Напередодні Олег Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня.

145 днів. Сенцов справді закінчив голодувати?

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet