Томос про автокефалію можуть дати в листопаді – УПЦ КП

Новини України

Зараз в Україні переходять до наступного етапу, коли треба збирати собор для об’єднання українських церков.

В Українській православній церкві Київського патріархату сподіваються, що Вселенський патріархат надасть Україні томос на Синоді в другій половині листопада. Про це сказав архієпископ Євстратій Зоря, коментуючи в ефірі каналу Громадське наслідки рішення Синоду від 11 жовтня.

На питання про терміни отримання томосу Зоря сказав: “Найближча дата, яка може бути, – це наступне засідання Синоду Константинопольського патріархату, яке має відбуватися у другій половині листопада”. “Ми будемо робити все, що від нас залежить, щоб це сталося якнайшвидше”, – наголосив він.

Він розповів, що зараз в Україні переходять до наступного етапу, коли треба збирати собор для об’єднання українських церков. “Досі не було можливості зібрати собор, оскільки представники УПЦ Московського патріархату не могли взяти в ньому участь: їм потрібно було запевнення”, – пояснює Зоря.

Він повідомив, що на посаду голови Єдиної помісної церкви УПЦ КП буде підтримувати кандидатуру патріарха Філарета, адже з нього зняли анафему. “Але буде можливість висунути й інші кандидатури, хоча поки інших кандидатур не називалося, хто б міг скласти альтернативу”, – зазначив він.

“Після голосування, виборів, цей предстоятель повинен отримати від Константинопольського патріархату томос – як фізичний документ, як грамоту. І цей етап ми завершимо”, – додав Зоря.

Після отримання томосу, зазначив архієпископ, в Україні почнеться більш широка справа єднання православ’я навколо Єдиної помісної православної церкви. “Ми вважаємо, що в основному цей процес повинен відбутися протягом 3-4, може, 5 років”, – сказав він.

Раніше Зоря заявив, що після отримання Українською церквою томосу про автокефалію до неї приєднається близько половини парафій УПЦ Московського патріархату.

Нагадаємо, на засіданні Синоду Константинопольського патріархату 11 жовтня було прийнято рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Таким чином, офіційно запущена процедура надання автокефалії Українській церкві.

Перед цим в УПЦ КП заявили, що Священний Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Філарета, а також прийняв рішення про визнання незаконною анексії Київської митрополії в 1686 році. Дану інформацію підтвердив сам Філарет.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet