Філарет заявив про принципове ведення служб українською мовою

Новини України

Після створення в Україні єдиної помісної православної церкви мова богослужінь буде переважно українською.

Мова богослужінь після створення в Україні єдиної помісної православної церкви буде переважно українським. Про це заявив предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет у Тернопільській області, передає в п’ятницю, 12 жовтня, 5 канал.

При цьому він зазначив, що в окремих випадках священнослужителі можуть використовувати й інші мови, запевнивши, що ніяких утисків не буде.

“Богослужбова мова принципово повинна бути українська. І проповідь українська. Але ми будемо допускати й церковнослов’янську мову, і проповідь російською мовою. Тобто не буде такого, знаєте, утиску по відношенню до богослужбової мови”, – сказав Філарет.

Нагадаємо, Синод Константинополя 11 жовтня оголосив своє рішення щодо України. Всесвітній Патріарх продовжує процедуру надання Томоса про автокефалію Української православної церкви.

Раніше в УПЦ КП заявили, що Священний Синод Всесвітнього патріархату зняв анафему з патріарха Філарета, а також ухвалив рішення щодо визнання незаконним анексії Київської митрополії в 1686 році. Цю інформацію підтвердив сам Філарет.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.