Порошенко: В нас не буде державної церкви

Новини України

Держава свою місію в релігійному питанні виконала і втручатися в справи церкви не буде, заявив президент.

Президент Петро Порошенко заявив, що в Україні не було, нема і не буде державної церкви, а до Української автокефальної православної церкви не запрошуватимуть силоміць. Про це він сказав у неділю, 14 жовтня, виступаючи перед молебнем на Софійській площі в Києві.

“У нас не було, нема і не буде державної церкви. І в освячену Томосом православну церкву теж ніхто нікого не запрошуватиме силоміць. Ще раз підкреслюю, це – питання вільного вибору для кожного віруючого. Гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність із Російською православною церквою”, – сказав Порошенко.

Він додав, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити Єдину українську помісну православну церкву.

“Спільна розбудова незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства. Я вже казав, як тільки де побачите людей, які закликатимуть взяти силою лавру, монастир або храм, знайте, то – московська агентура. Ми не дозволимо Кремлю розпалити релігійну війну в Україні”, – зауважив Порошенко.

Президент наголосив, що в цілому держава свою місію в релігійному питанні виконала, далі – справа самої церкви, куди держава не втручатиметься.

“Ми отримали добру звістку з Константинополя. І далі – вже внутрішні питання, в які світській владі втручатися не можна, і вона не буде цього робити”, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, 14 жовтня на Софійській площі в Києві пройшов молебень за Україну й автокефальну церкву.

Як повідомлялося, сьогодні в Україні відзначають День захисника. У Києві та інших містах України запланована низка святкових заходів.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet